اگر به بیوگرافی کارآفرینان موفق از جمله، شان پارکر علاقه دارید، پس اصلا این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا سعی کرده ایم که شما را کاملا با شان پارکر، کار آفرین موفق آشنا سازیم و امیدواریم که تجربه های او بتواند به شما هم کمک کند تا به خواسته خود برسید. در این مقاله می خواهیم بیوگرافی شان پارکر را با هم بررسی کنیم.

بیوگرافی شان پارکر

شان پارکر که همانند دیگر کار آفرینان و دیگر افراد در زندگی پستی و بلندی هایی را تجربه کرده؛ توانست در سن ۱۹ سالگی به یکی از کار آفرینان بزرگ جهان تبدیل شود. او در سال ۱۹۷۹ در ۳ دسامبر  ویریجینای آمریکا متولد شد.

شان پارکر که از طریق پدرش هک و برنامه نویسی را آموخت، تواتست از همان ابتدا و سنین کم، هک کردن و برنامه نویسی را شروع کند. وی به قدری برای آموختن این موارد عجله داشت و سعی می کرد هر سایتی را هک کند که در سنین کم بخاطر هک کردن سیستم نظامی آمریکا، بازدداشت شد.

همچنین شان پارکر به دلیل افتتاح حباب دات کام، توانست مشهور شود و سپس او اولین مدیر فیس بوک بود که با سن کم، ایده های بسیار عالی  را برای فیس بوک می داد. یکی از نکات جالب بیوگرافی شان پارکر این است؛ که از همان بچگی، علاقه داشت به کار آفرینی موفق تبدیل شود و حال یکی از ثروتمندترین و موفق ترین کار آفرینان جهان می باشد.

بیوگرافی شان پارکر,بیوگرافی کار آفرینان,بیوگرافی شان پارکر,

شان حالا که یکی از ثروتمند ترین افراد آمریکا است، گذشته عجیبی داشته و اگر مصاحبه ها را تماشا کتید، می توانید متوجه شوید که از زمانی که هک کردن را آموخت و دستگیر شد، تا به امروز، سختی ها و تجربه های عجیبی کسب کرده اما هیچکدام باعث نشدند که او دست از تلاش بردارد.

مثلا شان در یکی از مصاحبه های تلویزیونی اش گفته بود که مادرش بازاریاب بوده و پدرش به شغل اقیانوس شناسی مشغول بوده است و در زمان هایی که پدر و مادر خانه نبودند، شان ساعت های بسیار زیادی را صرف هک کردن و برنامه ریزی می کرد.

تا این که یک روز پدرش متوجه می شود و او را از استفاده سیستم منع می کند‌. شان هم که مشغول هک کردن سیستم نظامی آمریکا بوده، نتوانسته هک را لغو کند و همین موضوع باعث می شود تا در سن کم یعنی ۱۶ سالگی، توسط ماموران ویژه آمدیکا دستگیر شود و مجازات خود را به عنوان های کارگر خدماتی بگذارند.

البته پس از مشهور شدن، بیوگرافی شان پارکر پخش شد و تمام این داستان ها هم از زبان شخص پارکر تعریف شده است.

دلیل موفقیت شان پارکر

شان پارکر، در کودکی اصلا به دنبال بازی کردن نمی رفت و تمام وقت خود را پای سیستم می‌ گذارند. این موضوع دلیلی شد تا از همان ابتدای بچگی شغل خود را انتخاب کند و برای او بجنگد. اواولین نوجوان ۱۹ ساله در آمریکا بود که توانست شبکه ای تاسیس کند و بعد به عنوان مدیریت فیس بوک برگزیده شود.

دلیل موفقیت شان پارکر، این بود که هیچ وقت از انتخاب خود خسته نشد و با وجود تمام سختی هایی که ممکن بود تجربه کند، هدف خود را انتخاب کرد و از همان بچگی تا به امروز فقط به دنبال یک هدف رفت. زمانی که مخاطبان بیوگرافی شان پارکر را مشاهده می کنند، باور کردن این موضوع که در سن ۱۹ سالگی یکی از افراد موفق آمریکا بوده برایشان دشوار است.

اما شان پارک پارکر علاوه بر این‌ که توانست خودش موفق شود، تصمیم گرفت کارهایی ایجاد کند تا بقیه افراد هم به هدف ها و رویاهایشان دست پیدا کنند.

شغل های شان پارکر

اگر به مطالب بالا دقت کرده باشید قطعا متوجه شده اید که شان پارکر نباید سن زیادی داشته باشد. او در ابتدا هیچ در آمدی نداشت و فقط سایت ها را هک یا برنامه نویسی می کرد. شاید باور نکنید  اما شان پارکر در یکی از مصاحبه هایش گفته است زمانی که توسط پلیس در سن ۱۶ سالگی دستگیر شدم، همان موضوع استارت کلید موفقیت من بود و پس از آن ماجرا مردم توانستند استعداد من را ببینند.

بیوگرافی کار آفرینان,بیوگرافی شان پارکر,بیوگرافی کار آفرینان,

او که اولین مدیر فیس بوک بود، امروزه یک موسسه خیریه پارکر تاسیس کرده و کارهای مفید انجام می دهد که تقریبا برخی از این کارها کمک به طبقه ضعیف جامعه است. او حالا نه به اداره فیس بوک مشغول است و نه حباب دات کام، اما روزانه حدود ۳ میلیارد دلار درآمد دارد و جزو افراد ثروتمند آمریکا محسوب می شود.

البته اگر بخواهیم نگاهی به بیوگرافی شان پارکر در گذشته بیاندازیم، متوجه می شویم که او از تجربه کردن موضوعاتی توانسته به این درآمد دست پیدا کند.

مثلا خودش در یک مصاحبه گفته که: در اوایل که مدیر فیس بوک شده بودم، نمی دانستم از فرط هیجان پول هایم را چه کنم و اصلا سرمایه گذاری نمی کردم. هرشب به مهمانی های مختلف می رفتم و تمام پولم هایم را بی هدف خرج می کردم. اما حالا، می فهمم که افرادی وجود دارند که با کمک اشخاصی مثل من، می توانند شان پارکر های بعدی باشند.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و بتوانید همانند شان پارکر، شکست هایتان را به پله تبدیل کنید و از آن برای رسیدن به موفقیت و اهدافتان استفاده کنید و همیشه به یاد داشته باشید که هیچ موفقیتی بدون سحتی و تلاش به دست نمی آید. در برخی مواقع، انسان باید سختی را تجربه کند تا قدر لحظات شیرین موفقیت را بداند‌. از این که تا انتها با ماه همراه بودید، از شما سپاسگذاریم.