دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه برای خرید و فروش در بورس آنلاین لازم می باشد افرادی که مایل به وارد شدن به بورس آنلاین می باشند بایسی کد بورسی دریافت کرده باشند. این کار درست مثل زمانی است که شما در بانک قصد واریز یا برداشت پول را داشته باشید به یک حساب بانکی نیاز دارید. کد بورسی شناسه ای است از سه حرف اول نام خانوادگی تان و 5 عدد دیگر که به طور تصادفی انتخاب می شوند. به طور مثال اگر نام خانوادگی شخصی عباسی باشد کد معاملاتی اقا/خانوم عباسی 24456 خواهد بود. کسی که کد بورسی خود را دریافت نموده است می تواند از طریق نرم افزار معاملات آنلاین به خرید و فروش و معامله بپردازد همچنین از کد بورسی با نام کد سهامداری هم می توان نام برد. کد بورسی منحصر به فرد است و هر سرمایه گذار می تواند فقد یک کد بورسی داشته باشد. نکته دیگر اینکه در شرایط خاصی کد بورسی تغییر می کند مثلا زمانی که شما اقدام به تغییر فامیل تان بکنید.

ثبت نام بورس,دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه,مدارک لازم جهت دریافت کد بورسی,

چگونه کد بورس بگیریم؟

برای افرادی که مایل به دریافت کد بورسی می باشند این امکان وجود دارد که بتوانند از دو طریق اقدام به ثبت نام در بورس کرده و کد بورسی دریافت کنند.

دریافت کد بورسی به صورت حضوری

ثبت نام اینترنتی در بورس و دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه

روش اول: اگر شما بخواهید از روش اول اقدام کنید باید به یکی از کارگزاری های وجود مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم در خواست خودتان را برای ثبت نام و دریافت کد بورسی ثبت کنید. بعد از تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده در فرم و امضای مربوطه کارگزاری اطلاعات شما را به شرکت سپرده گذاری و شرکت بورس ارسال می کند تا برای شما کد بورسی صادر شود. به طور معمولا برای صدور کد بورسی تقریبا 2 روز کاری زمان نیاز می باشد.

روش دوم: اگر شما برای دریافت کد بورسی از روش دوم اقدام کرده اید دیگر نیازی به حضور و انجام کارهای خواسته شده در روش اول نیست و شما بدون مراجعه و حضور در کارگزاری برای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه اینترنتی ثبت نام می کنید. در حال حاضر کارگزاری های اندکی امکان کد گیری غیر حضوری را فراهم کرده اند. برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری می بایسی اطلاعات خودتان نظیر اطلاعات شناسنامه ای شغلی و تحصیلی و همچنین معرفی یک شماره حساب بانکی را پر کنید. برای احراز هویت غیر حضوری یا همان کد گیری در محل تان نماینده ای از کارگزاری برای احراز هویت شما به محل کار یا درب منزل تان مراجعه می کند. برای احراز هویت از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانید به نزدیک ترین دفتر پیشخوان در محل زندگی یا محل کارتان بروید. و برای احراز هویت حضوری در شعب کارگزاری آگاه می توانید به شعبه ای که نزدیک محل کار یا منزل تان می باشد رجوع کنید.

نحوه دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه,ثبت نام بورس,دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه,

مدارک لازم جهت دریافت کد بورسی و ثبت نام بورس

نحوه دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه به این صورت است که شما با ارائه مدارک به شعب کارگزاری مراجعه می کنید.

اصل تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات

اصل و تصویر از پشت و رو کارت ملی

مشخصات حساب بانکی از جمله: شماره حساب شماره شبا کد و نام شعبه نوع حساب

تکمیل فرم مشتریان حقیقی

تکمیل فرم درخواست کد بورسی انلاین

تکمیل فرم قرار داد انجام معاملات

روند صدور کدهای معاملاتی

بعد از انجام مراحل و تکمیل فرم های مربوطه شما می توانید برای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه منتظر بمانید تا کد بورسی شما صادر شود و این کد از طریق شماره تلفن یا ایمیل ثبت شده برای شما ارسال خواهد شد.

چند نکته:

صحت اطلاعاتی که در سامانه درج شده بر عهده متقاضی می باشد پس توجه داشته باشید هنگام تکمیل اطلاعات دقت لازم را داشته باشید و همچنین بدانید که اطلاعات شما به صورت محرمانه در کارگزاری ثبت خواهد شد. نحوه دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه به این شکل است که اگر شما قصد دارید ثبت نام خود را تکمیل کنید باید بر روی گزینه ادامه کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبوری که قبل از این تعیین کرده اید را وارد کنید. اگر شما رمز عبورتان را فراموش کرده اید می توانید با انتخاب گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ رمزتان را بازیابی کنید. همچنین تکمیل موارد ستاره دار و آیکون در هر مرحله الزامیست و در صورتی که آن ها را تکمیل نکنید مرحله بعد برای شما قابل مشاهده نخواهد بود.

در صورتی که مشتری احراز هویت سجام را قبل از این انجام نداده باشد ارائه کد ده رقمی سجام در زمان احراز هویت الزامی می باشد. تمامی اتباع خارجی می توانند کد بورسی را از کارگزاری آگاه دریافت کرده و فعالیت خود را در بورس ایران آغاز کنند. این مشتریان برای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه باید به صورت حضوری مراجعه کرده و پاسپورت معتبر و مدرک معتبری با نام پدر که در آن قید شده باشد را به همراه داشته باشند.