قطعا همه افراد به دنبال روش هایی برای استخدام سریع هستند اما با توجه به وضعیت اقصادی حال و کم تجربه بودن افراد، خیلی دیر استخدام می شوند و باید ماه های زیادی را صرف کنند تا شغلی را بیایند؛ اما اگر بلد باشید که چه مواردی را در رزومه بنویسید یا چه تجربه هایی را به شغلتان اضافه کنید، حتما سریعا استخدام می شوید و نیازی نیست که مدام دنبال کار بگردید. حال با ما همراه شوید تا کامل به شما آموزش دهیم سریع استخدام شوید و بتوانید در آمدی کسب کنید.

چگونه سریع استخدام شویم؟

استخدام شدن سریع، علاوه اینکه نکات بسیار مثبتی دارد، باعث می شود که ما کار را زودتر آغاز کنیم و درآمد بیشتری هم به دست آوریم. همچنین تجربه های بسیاری هم کسب می کنیم که در آینده این تجربیات می توانند پله های موفقیت برای مشاغل دیگر باشند.

همان طور که در مطالب بالاتر هم گفتیم، برای این که بتوانید سریع استخدام شوید باید نکاتی را رعایت کنید و روش هایی انجام دهید که برخی از این راه های استخدام شدن سریع عبارت اند از:

تهیه کردن یک رزومه عالی

رزومه کاری، همیشه اولین موضوعی است که مدیران برای استخدام کردن فردی به آن توجه می کنند. زیرا این رزومه نشان گر سابقه کار، میزان تحصیلات و… است که از همان اول تعیین می کند شما مناسب کار هستید یا نه؛ مثلا اگر قصد استخدام شدن را دارید و رزومه کاریتان ناقص و ضعیف است، قطعا دیرتر استخدام می شوید و هر فردی که رزومه شما را مشاهده کند، شما را فردی کم تجربه مثال می زد و همین موضوع سبب می شود تا دیر تر استخدام شوید. برای این که بتوانید رزومه خوبی بنویسید، باید نکاتی را در آن درج کنید و نکاتی را اصلا ننویسید که برخی از این‌ نکات شامل موارد زیر می باشند.

نوشتن تحصیلات

اگر شما تحصیلات خود را درون رزومه ذکر کنید، یکی از روش های استخدام شدن سریع را به خوبی انجام داده اید و می توانید مطمئن باشید که مدیران مشاغل حتما درمورد شما فکر می کنند و نسبت به تحصیلات، شغل مورد نظر را برای شما در نظر می گیرند.

نوشتن سابقه کاری

سابقه کاری یکی دیگر از موضوعاتی است که  اول به آن توجه می کنند و آن را در نظر می گیرند. حتما اگر سابقه کاری دارید او را در قسمت اول رزومه بنویسید تا سریع تر استخدام شوید و همین طور نشان دهید که با تجربه هستید. زیرا مدیران و صاحبان مشاغل تک به تک رفتار و گفتار متقاضایان را کنترل می کنند.

درج نکردن مسائل شخصی

قطعا برای هیچکس اهمیت ندارد که در مسائل شخصی هر فرد چه می گذرد. آن ها فقط به توانایی توجه می کنند و نسبت به آن افراد را استخدام می کنند. پس سعی کنید موضوعاتی که نیاز نیستند را در رزومه درج نکنید.

استخدام سریع,راه های استخدام شدن,روش های استخدام سریع,

پوشش مناسب

داشتن یک پوشش مناسب برای مصاحبه یکی از مهم ترین راه های استخدام شدن سریع است که هم شخصیت شما را نشان می دهد و هم مدیران متوجه می شوند شما تفاوت پوشش دورهمی با مصاحبه کاری را فهمیده اید. به عنوان مثال نمی توانید با لباس های جلف و زننده، موها و آرایش غلیظ به مصاحبه کاری بروید. زیرا درون مصاحبه، آن ها شما را نمی شناسند و از روی ظاهر یا طرز صحبت کردن شما را قضاوت می‌ کنند؛ سعی کنید در برخورد اول همیشه به گونه ای ظاهر شوید که هیچ فردی نتواند از شما اعتراض‌ کند. یک پوشش مناسب برای مصاحبه کاری باید به گونه ای باشد که شما را آراسته نشان دهد و حتما به یاد داشته باشید که در مصاحبه های کاری، از عطرهای ملایم استفاده کنید تا با ظاهر آرام شما سازگار شود.

صحبت کردن مناسب

برای این که به خوبی بتوانید یکی  از روش های استخدام سریع را یاد بگیرید، سعی کنید حتما قدرت بیان خود را تقویت کنید. زیرا یکی از اصلی ترین راه های استخدام شدن، قدرت بیان بالا و طرز صحبت مناسب است. مثلا تصور کنید که برای مصاحبه وارد یک شرکت بسیار معتبر و مشهور شده اید و قصد دارید شغل بازاریابی را شروع کنید؛ حتما باید در مصاحبه به گونه ای با مدیر صحبت‌ کنید که‌ حتی اگر سابقه کاری هم نداشتید، شما را بخاطر قدرت بیان عالی و قوی استخدام کند. پس‌ حتی اگر تحصیلات زیاد یا سابقه کاری ندارید، حتما قدرت بیان‌ خود را تقویت کنید تا در همان مصاحبه اول، شغل را بدست آورید.

یاد گرفتن مهارت های شغلی

یاد گرفتن و کسب‌ کردن مهارت های شغلی یکی دیگر از راه های استخدام شدن می باشد. این مهارت ها می توانند در هر زمینه ای باشند و حتی می توانند با رشته تحصیلی شما کاملا متفاوت باشند. مثلا ممکن است که رشته شما معماری باشد اما با یاد گرفتن مهارت های حسابداری‌ که معمولا نرم افزاری هستند، می توانید درون یک شرکت به عنوان حسابدار مشغول به کار شوید‌. البته تمامی مهارت ها نرم افزاری نیستند؛ و برخی از آن ها هم مانند خیاطی و… کارهای عملی هستند.

استفاده نکردن‌ از جملات ترحم انگیز

قطعا با وجود وضع اقتصادی امروزه، بحران اقتصادی برای همه به وجود می آید و شما نباید به هیچ وجه در مصاحبه کاری به گونه ای صحبت کنید که آن ها با ترحم به شما نگاه کنند؛ زیرا اگر بخواهید با ترهم مشغول به کار شوید؛ اصلا فایده ندارد و حتی آن ها بخاطر لحن و متن صحبتتان و استفاده کردن از جملات ترحم آمیز، شما را استخدام نمی کنند.