بازاریابی بیمه در ایران تقریبا سنتی و از اهمیت چشم گیری برخوردار است. اگر شما به ‌عنوان یک بازاریاب بیمه بتوانید نیازهای مشتری را درک کنید، باید بیمه‌ نامه‌ ای را ارائه دهید که دارای بالاترین ارزش باشد. اگر قیمت گذاری و همچنین ترویج و تبلیغ  به شیوه‌ ای کار ساز انجام شود، به ‌طور حتم بیمه ‌نامه‌ شما به‌ راحتی به فروش خواهد رسید.

در مقایسه با سایر فعالیت های تجاری، این بازاریابی بیشتر از همه با مشتری سروکار دارد. تأمین رضایت و ایجاد ارزش برای مشتری در کانون اندیشه و عمل بازاریابی نوین قرار می گیرد. در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهم بازاریابی بیمه  که حتما باید در نظر گرفته شود را در اختیار تان قرار دهیم.

  1. عکس خود را بر روی تمامی رسانه های بازاریابی قرار دهید

وقتی مشتری، مجبور به انتخاب یک شرکت از بین چندین شرکت بیمه باشد که قیمت هایی نزدیک به هم دارند، آن شرکت را انتخاب خواهد کرد که با آن احساس راحتی بیشتری دارد. مردم همواره در صحبت با یک فرد غریبه و مخصوصا خرید از او دچار عدم اعتماد هستند. عکس شما بر روی کاغذهای تبلیغاتی و حتی تابلوی شرکت، تاثیر فراوانی بر روی مشتریان خواهد گذاشت و این ذهنیت را به وجود می آورد که مشتری با یک شخص واقعی در تماس است، نه فقط با یک شرکت یا فردی که شاید کلاهبردار باشد.

  1. در کار خود جدی باشید

یکی از نکات بازاریابی بیمه، که بسیار مهم بوده این است که تصمیم بگیرید در بازاریابی یا فروشندگی بیمه، تبدیل به بهترین شوید. همیشه سعی کنید در کار خود بسیار جدی و سخت کوش باشید و به کارتان اهمیت بدهید تا افراد بیشتری روی شما حساب باز کنند.

بازاریابی بیمه چیست,بازاریابی و فروش بیمه,بیمه و بازاریابی,

  1. سیستمی برای یادآوری بیمه‌ های درحال انقضاء راه‌ اندازی کنید

این موضوع بسیار حیاتی و ضروری است، سریع ‌ترین راه برای از دست دادن مشتریان، این بوده که تماس با آنان را فراموش کرده و برای تجدید بیمه تماس نگیرید. البته راه سنتی ارتباط با مشتریان، تماس تلفنی است. اگر به فناوری علاقه‌مند باشید، می ‌توانید از روش‌ های پیشرفته ‌تر استفاده کنید. در ایران سیستم ارسال پیامک از طریق وب، توسط شرکت‌ های بسیاری راه ‌اندازی شده است.

از دیگر نکات مهم بازاریابی بیمه، اطلاع رسانی به مشتریان است که نباید آن را فراموش کنید. شما می ‌توانید شماره تلفن‌ همراه مشتریان را در آرشیو اطلاعات ثبت کرده و شماره‌ ها را در نرم ‌افزار ارسال پیامک وارد کنید، مثلا از یک هفته قبل از انقضای تاریخ بیمه، هر روز یک پیامک برای شان بفرستید.

  1. مراقبت از سلامت خود را فراموش نکنید

سعی کنید در هر حالی بهترین مراقبت ها را از وضعیت سلامت فیزیکی خود به‌ عمل آورید. شما برای انجام یک بازاریابی بیمه مؤثر به سطح بالایی از انرژی نیاز دارید؛ و همچنین برای بازیافت انرژی از دست رفته‌ تان بابت رد شدن‌ ها و دلسرد شدن‌ های متوالی در روند فروش، باید آن ها را جبران کنید. از این که غذای مناسب و سالم می‌ خورید مطمئن شوید. همچنین باید به‌ مقدار کافی ورزش، تفریح و استراحت را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

نکات مهم بازاریابی,بازاریابی بیمه چیست,بازاریابی و فروش بیمه,

  1. خودتان را به‌ عنوان یکی از افراد پیشرو در صنعت بازاریابی بیمه تصور کنید

سعی کنید بهترین عملکرد ممکن را از خود به نمایش بگذارید. ذهن نیمه‌ هوشیار خود را با تکنیک‌ ها و آموزش‌ های فروش تغذیه کنید. تصاویری روشن، واضح و پر احساس به‌ عنوان شخصی مثبت، مطمئن و با صلاحیت، از خودتان  بسازید که به‌ طور کامل کنترل تمام قسمت‌ های زندگی‌ خود را به‌ دست دارید. انجام این راهکار ها و توجه به نکات بازاریابی بیمه می تواند در کار تان به شما بسیار کمک کند.

  1. هر روز در راه رسیدن به هدف تان یک کار مثبت انجام دهید

به‌ جای منفعل بودن یاد بگیرید که به انسانی فعال تبدیل شوید. به‌ طور مستمر به تمرین گفت و گوی درونی مثبت با خودتان بپردازید و گفت و گوهای درونی را کنترل کنید. با خودتان راجع‌ به همان‌ چیزی صحبت کنید که می‌ خواهید  به آن تبدیل شوید. همواره با انسان‌ های مثبت و موفق نشست‌ و برخواست کنید.

افرادی که در هر جایی باشند سرشار از حس سرزندگی و نشاط هستند. در مقابل، همواره از انسان‌ های منفی، پر حاشیه و کسانی که همواره در حال شکایت از این‌ و‌ آن هستند دوری کنید. فراموش نکنید که یکی از نکات دارای اهمیت بازاریابی بیمه، انجام دادن کار های مثبت است.

بیمه و بازاریابی,نکات مهم بازاریابی,بازاریابی بیمه چیست,

  1. نقاط ضعف خود را دور بریزید

لیستی از مهارت‌ های لازم برای موفقیت در فروش بیمه را تهیه نمایید که در آن مهارت‌ ها، محدود و ضعیف هستید. سپس ضعیف‌ ترین مهارت خود را در لیست مشخص کنید و یک برنامه‌ ریزی برای تبدیل آن مهارت به یکی از بهترین و کامل‌ ترین مهارت‌ های تان در فروش انجام دهید. با مرور زمان و تمرین و پشتکار می توانید نقاط ضعف  را به نقاط قوت تبدیل کنید.

اگر با دقت به این نکات بازاریابی بیمه بنگرید و آن ها را انجام دهید قطعا در کارتان موفقیت بیشتری به دست می آورید.