برخی اوقات، کار به قدری سنگین و فشرده می شود که قطعا همه نیاز به دستیار در کار پیدا می کنند. در کل داشتن یک دستیار حرفه ای و با تحربه، می تواند به خوبی خیلی از کرها را پیش ببرد و باعث پیشرفت کار شود.

البته  یک دستیار حرفه ای باید بتواند کارها را به خوبی مدیریت کند و در هنگام بحران، گیج و کلافه نشود. البته دستیار داشتن نکات مثبت و منفی زیادی را به همراه دارد که ما در ادامه مقاله، به معرفی آن ها می پردازیم.

دستیار در اصل چه کسی است؟

در شغل های سنگین، حتما فرد نیاز به دستیار در کار دارد و باید فردی باشد تا کارهای او را هماهنگ کند. دستیار هم در اصل به فردی می گویند که در جایگاه دستیاری استخدام می شود و تمام‌‌ کارهای مهم و شخصی مافوق خود را انجام می دهد. مثلا جلسات و قرارهای مهم کاری را هماهنگ می کند یا برنامه های کاری یک روز را برای مافوق خود گزارش می دهد.

البته دستیارها متقاوت هستند و باید توجه کنید که هر شرکتی چه نوع دستیاری می خواهد. مثلا شرکتی، دستیار برای منشی می خواهد و شرکت دیگری آگهی برای دستیار شخصی رئیس پخش می‌ کند؛ حتما سعی کنید اگر به دنبال شغل دستیاری هستید، به نوع آن دقت کنید؛ زیرا شغل های دستیاری نسبت به نوع، سنگین و پر کار یا کم کار و سبک می شوند که البته شغل پر کار در آمد بیشتری هم دارد.

شغل دستیاری,قطعا نیاز به دستیار در کار,نیاز به دستیار کار,

نکات مثبت دستیار

همان طور که در مطالب بالاتر هم ذکر کردیم، نیاز به دستیار در کار می تواند نشان دهنده پیشرفت کار شما باشد و به این معنی است که کارتان به قدری تاثیر گذار بوده؛ که نیاز به دستیار دارید. البته دستیار ها علاوه بر نکات مثبت زیادی که دارند، نکات منفی هم در آن ها وجود دارد. البته به این معنی نیست داشتن یک دستیار حرفه ای مناسب نیست؛ فقط باید به ویژگی ها دقت کنید تا بتوانید یهترین و حرفه ای ترین‌ ها را انتخاب کنید.

می توان به برخی از نکات مثبت دستیار، به موارد زیر اشاره کرد:

  • بالا بردن سرعت کار؛ زمانی که سرعت کار بالا برود، پروژه و کارها هم زود تر تمام می شوند و شما می توانید در طول یک ماه، در آمد بیشتری کسب کنید.
  • برنامه ریزی در کار؛ اگر در کار برنامه ریزی وجود نداشته باشد، قطعا نیاز به دستیار در کار پیدا می کنید و اگر توجه نکنید، ممکن است در طول مدت زمان کمی، کارهایتان بهم ریخته شود و در آخر نتوانید جوابگوی تمام افراد یا مشتریان باشید.
  • کم تر شدن کارها، زمانی‌ که یک فرد، برای انجام دادن کاری به کمک شما بیاید، قطعا آن کار، زودتر ار موعد و وقت تعیین شده تمام می شود و در آخر یک پیشرفت برای کارتان محسوب می شود.

نکات منفی دستیار

همان طور که دستیار در خیلی از مواقع می تواند کمک بزرگی به ما کند، در برخی اوقات هم داشتن دستیار، می تواند به ضرر ما باشد. حال برخی از این نکات، شامل موارد زیر می باشند:

شغل دستیاری,قطعا نیاز به دستیار در کار,نیاز به دستیار کار,

  • هزینه اضافی، اگر واقعا می توانید خودتان کارها را انجام دهید، نیاز به پرداخت هزینه اضافی بابت دستیار نیست و خودتان سعی کنید کارهایتان را تمام کنید.
  • بهم ریختن زندگی خصوصی، سعی‌کنید همیشه دستیاری را انتخاب کنید که خیلی به زندگی خصوصی شما نزدیک نباشد، زیرا دستیار هر چقدر هم که خوب باشد، بلاخره روزی از شما جدا می شود و می تواند آسیب هایی به شما بزند.
  • اختلاف نظر؛ زمانی که دو نفر مانند دستیار و شخصی معمولی با یگدیگر کار می کنند، ممکن است راجب مسئله ای باهم اختلاف نظر داشته باشند.

ویژگی های یک دستیار خوب

همان طور که شغل دستیاری، یکی از مشاغل پر دردسر است؛ هرچه دستیار حرفه ای تر باشد، این دردسر هم کم تر می شود. همچنین برای این که بتوانید یک دستیار خوب باشید، باید نکاتی را رعایت کنید که برخی از این نکات عبارت اند از:

منظم و دقیق

یک دستیار حرفه ای، باید بسیار منظم و دقیق باشد و کمترین اشتباه را مرتکب شود. زیرا دستیاران، برای کمک کردن استخدام می شوند و اگر منظم و دقیق نباشند، علاوه بر این که از کارهای مافوق خود کم نمی کنند، باعث افزایش کار آن ها هم می شوند. پس اگر می خواهید که یک دستیار خوب باشید، سعی کنید منظمی را در لیست خود قرار دهید؛ زیرا اکثر کسانی که دستیار می خواهند، به این مورد بسیار توجه می کنند‌.

خوش پوش

سعی کنید همیشه در محیط کار، خوش پوش باشید و از لباس های مناسب محل کار استفاده کنید. زیرا اگر دستیار رئیس باشید، خیلی مورد توجه قرار می گیرید و اگر پوشش نامناسبی داشته باشید، سریعا از آن به نفع خودشان استفاده می کنند.

با سواد و تحصیل کرده

هرچه دستیار، با سواد تر باشد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و قطعا در مصاحبه کاری اول موفق می شود. همچنین دستیار نقش مکمل را دارد و همیشه باید اطلاعات عمومی دقیق و درستی داشته باشد تا بتواند یهتر کارها را مدیریت کند.

با ادب

یک دستیار حرفه ای، همیشه با ادب و احترام صحبت می کند و هیچ وقت در محیط‌ کار، کسی را به نام اول شخص صدا نمی کند؛ زیرا یکی از مهم ترین قانون های هر محیط کاری، احترام و ادب است. همچنین دستیارها هم از دیگر کارمندان مستثنا نیستند و باید نهات ادب و احترام را به مافوق خود داشته باشند‌.