راه اندازی کسب و کار خانگی امروزه کاربرد بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است و چون برای این کار به اجاره مکان و خرید تجهیزات گران قیمت نیاز نیست، توجه بسیاری از افراد را به  سمت خود جلب کرده است. در ابتدا با کمترین هزینه می توان کار خود را شروع کرد و پس از رسیدن به سود مطلوب، برای ارتقا کار چنان چه تمایل دارید می توانید هزینه بیشتری صرف کنید و با گذشت زمان چندین برابر هزینه، سود بدست آورید. کارخانگی انواع متنوعی دارد که شامل کسب و کار حضوری و غیر حضوری می شود و کسب کار غیر حضوری خود به دو نوع آنلاین یا غیرآنلاین تقسیم می شود.

پیدا کردن ایده مناسب

اولین چیزی که باید برای ایجاد کسب و کار در نظر گرفت،شناخت ایده مناسب برای شروع می باشد. یک روش برای این کار این است که فرد در ابتدا مهارت ها و علاقه مندی های خود را کشف کند. برای کشف این موضوع بهتر است که نگاهی به زمان گذشته تا حال خود بیندازیم و توجه کنیم چه زمینه هایی از گذشته تاکنون وجود داشته که حس و حال خوبی درما ایجاد کرده و یا در آن موفقیت هایی بدست آوردیم، این موفقیت ها هرچند کوچک می تواند باعث یک فکر بزرگ شود و در نتیجه تلاش و مداومت، باعث شکوفایی بزرگ شود.

راه اندازی کسب و کار,راه اندازی کسب و کار خانگی,کسب و کار اینترنتی,

چالش ها و موانع

بعد از انتخاب ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار، باید از لحاظ روحی خود را بسنجید آیا می توانید در طول هفته خود را ملزم به انجام کار مورد نظر کنید و اینکه چند ساعت در روز قادر به انجام امور شغلی هستید، در این باره نظم و برنامه ریزی اهمیت بالایی دارد که زمان خود را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و برای هر کار مثل  شغل،کارخانه، خرید، تفریح یا سرگرمی و… زمان مشخص را تعیین کنید تا در طول زمان دچار فرسودگی حاصل از کار نشوید و با علاقه کار خود را ادامه دهید، یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت، در دسترس بودن ابزار لازم برای شروع کار است.

نظم و برنامه ریزی

عامل مهم بعد برای راه اندازی کسب و کار، ایجاد یک برنامه منظم برای تقسیم بندی کارها در روزهای هفته و در ساعات مشخص است. برای این کار می توانید از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید و ساعات مورد نظر برای انجام کارهای هفته را در آن یادداشت کنید. همچنین باید در کنار برنامه ریزی کوتاه مدت یک برنامه ریزی بلند مدت برای خود در نظر داشته باشید و برای آینده چشم انداز کاری خود را مشخص کنید تا با انگیزه هر چه بیشتر کار را برای رسیدن به هدف اصلی دنبال کنید.

تلاش و پشتکار

امروز با پیشرفت تکنولوژی می توان با سرمایه کم و حتی گاهی بدون سرمایه شروع یک کار را رقم زد اما موضوع مهمی که دراین باره وجود دارد تلاش و مداومت در کار مورد نظر است که می تواند باعث ثمر بخش بودن آن شود همانطور که هاردی یکی از معروفترین افراد در حوزه  ایجاد کسب و کار و موفقیت در کتاب خود به نام اثر مرکب رمز موفقیت و رسیدن به نتیجه دلخواه را تلاش مداوم می داند و هیچ رمزی و رازی پیش از این نبوده و نخواهد بود.

راه اندازی کسب و کار,راه اندازی کسب و کار خانگی,کسب و کار اینترنتی,

شناخت مشکلات و رفع آن ها

در این مرحله به بررسی میزان پیشرفت خود می پردازیم که متوجه شویم که از لحظه شروع کار تا زمان حال کار به چه شکل پیش رفته است. آیا نسبت به زمان شروع کار به درآمد مناسبی دست یافته ایم؟ اگر شرایط مناسب بود که همچنان مسیر تعیین شده را برای موفقیت بیشتر ادامه می دهیم اما اگر غیر از این بود، این جا همان نقطه ای است که باید درنگ کنیم و مشکلی که مانع از رسیدن به نتیجه دلخواه است را کشف کنیم و سپس با به کار گرفتن خلاقیت، سعی در حل مشکل و رسیدن به نتیجه مطلوب کنیم.

معرفی انواعی از کسب و کار خانگی جهت ایده

  1. مشاوره آنلاین 2.تولید محتوا 3.طراحی و گرافیک  4.مدیریت شبکه های اجتماعی 5.آموزش 6.تایپ و ترجمه 7.فعالیت در یوتیوپ 8. خدمات کاریابی 9.انیمیشن سازی 10.پرستاری کودک و سالمند 11.برنامه ریز مراسمات 12.آشپزی و شیرینی پزی 13.خیاطی 14.خدمات خرید و فروش بازار سهام 15.کلوپ کمدی و خنده 16.خشک کردن میوه 17.ساخت اپلیکیشن

کسب و کار اینترنتی

امروزه کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین شیوه های رسیدن به درآمد است که نسبت به بیشتر مشاغل برای انتخاب ساعت کار،میزان کارانعطاف زیادی دارد وبا تغییر اوضاع اقتصادی همچنان این شغل به قوت خود باقی است و گاهی حتی با تلاش و خلاقیت در این گونه مشاغل می توان به درآمد چندین برابر یک کارمند رسید. برای این کار حتی دیگر نیازی به گرفتن مرخصی و پیگیری هایی مانند روال اداری نیست و در کنار آن به راحتی می توان کارهای مربوط به خانه را مدیریت کرد و ازاین جهت برای بانوان می تواند شغل مناسبی محسوب شود. در پایان شما برای بیش از هر چیزی نیاز به علاقه و اراده دارید تا شروع کار خود را رقم بزنید و موفقیت را از آن خود کنید.