امروزه توسعه اینترنت شرایطی را به وجود آورده که مشاغل مختلفی بتوانند از این بستر استفاده نمایند و به این ترتیب کسب درآمد داشته باشند. یکی از این مشاغل فریلنسری است که طرفداران بسیاری دارد. این شغل به دلیل مزایای فراوانی که دارد نظر کاربران بسیاری را به خود جلب نموده است و تمامی افراد به راحتی با توجه به حوزه فعالیتی خود می تواند از طریق فریلنسری درآمد داشته باشند. فریلنسرها به صورت دورکاری کار می کنند و در هر مکان و زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند به فعالیت بپردازند و همین موضوع موجب جذابیت آن شده است. اگر می خواهید با خصوصیات یک فریلنسر موفق بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

فریلنسر کیست؟

فریلنسر کیست؟ این سوالی است که قطعا با خواندن این مقدمه در ذهن شما شکل می گیرد. در واقع فریلنسر فردی است که هیچگونه وابستگی به سازمان ها یا شرکت ها ندارد و بر اساس دانش و تخصص خود به صورت کاملا جداگانه به کسب درآمد می پردازد. فریلنسرها با توجه به پروژه هایی که می پذیرند دارای کارفرماهای مختلفی هستند و ممکن است به صورت همزمان چندین کارفرما داشته باشند.  فریلنسری می تواند به صورت پاره وقت و تمام وقت باشد و میزان حقوق آن نیز بر اساس تعداد پروژه هایی که در ماه انجام می دهند متفاوت است.

فریلنسر چیست,فریلنسر کیست,قوانین فریلنسر,

استراتژی هایی برای موفقیت فریلنسرها

فریلنسرها برای آنکه بتوانند موفقیت چشمگیر و میزان درآمد بیشتری داشته باشند باید به نکاتی توجه نمایند که به آن ها قوانین فریلنسر نیز گفته می شود. از جمله مهم ترین این قوانین می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • تعیین یک برنامه مشخص برای کسب و کار خود

اولین کاری که هر فریلنسر باید انجام دهد نوشتن تمامی دانش مورد نیاز جهت موفقیت در حوزه شغلی مورد نظرش است. با این کار بهتر می توانند به بررسی موضوعات مختلف و چالش ها بپردازند و با آن ها مقابله کنند. در واقع با نوشتن این برنامه ریزی می توانند مشتریان را در جریان پروسه کاری خود قرار دهند.

  • داشتن برنامه ریزی روزانه

در ابتدای هر هفته باید برنامه آن هفته را مشخص و یادداشت کنند. به این ترتیب راحت تر می توانند برای هر ساعتی برنامه ریزی کنند. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که فریلنسرها سرشان شلوغ باشد و پروژه های زیادی را قبول کرده باشند.

  • طراحی یک لوگو جذاب

از قوانین فریلنسری که باید به آن توجه ویژه ای نمود ایجاد یک لوگو شخصی برای کار به صورت حرفه ای در بازار کار است. در واقع با داشتن یک لوگوی شیک خود را به مشتریان معرفی می کنید و موجب بهتر دیده شدن شما و تخصص تان می گردد.

  • راه اندازی یک وب سایت

اگر می خواهید به عنوان یک فریلنسر بازار کار مناسبی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یک وب سایت یا وبلاگ راه اندازی نمایید. زیرا این اقدام شما را یک فریلنسر حرفه ای معرفی می کند و موجب می شود افرادی که به دنبال یک فریلنسر مناسب در اینترنت هستند به راحتی بتوانند شما را بیابند. در نتیجه میزان مشتریان افزایش می یابد.

معنی فریلنسر چیست,فریلنسر چیست,فریلنسر کیست,

  • استفاده از شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه های اجتماعی در موفقیت کسب و کارها بر هیچکس پوشیده نیست و صاحبان مشاغل برای آنکه بتوانند خدمات بیشتری ارائه دهند باید  ارتباط خود با دنیای اطراف را وسیع تر کنند. بنابراین بهتر است از شبکه های اجتماعی مختلف مانند واتساپ، اینستاگرام و انجمن ها استفاده نمایید تا بتوانید به عنوان یک فریلنسر حرفه ای خدماتی که ارائه می دهید را به تمامی افراد بدون محدودیت مرزی و منطقه ای معرفی کنید.

  • خلاق باشید

خلاق بودن و داشتن ایده های جذاب از قوانین فریلنسر ی است و در این شغل نیز همانند هر شغل دیگری اگر نوآوری داشته باشید قطعا می توانید نظر مشتریان بیشتری را به خود جلب نمایید. سعی کنید که مکان شیک و جذاب را به عنوان محل کار خود انتخاب نمایید. به رقیبان خود توجه کنید و ببینید چه خدماتی ارائه می دهند و با توجه به آن ها شما خدمات بیشتری به صورت تخصصی ارائه دهید که مشتریان به آن نیاز داشته باشند. گزینه های فراوانی وجود دارد که اگر به آن ها فکر کنید و عملی نمایید قطعا می توانید به یک فریلنسر خاص و حرفه ای تبدیل شوید.

  • تحویل به موقع خدمات

یک فریلنسر موفق برای آنکه بتواند مشتریان خود را حفظ کند و به مشتری وفادار تبدیل نماید باید ضمن ارائه کار با کیفیت و تخصصی آن را درموعد تعیین شده ارائه دهد. با این کار اعتماد مشتری به شما جلب می گردد و قطعا برای انجام پروژه های بعدی خود مجددا شما را انتخاب خواهند کرد. فریلنسرهای فراوانی وجود دارد که به دلیل بی توجهی به این موضوع و بد قولی تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده اند.

قوانین خاصی در رابطه با کار فریلنسری وجود دارد که اگر فریلنسرها به آن ها توجه نمایند قطعا می توانند از طریق این شغل درآمد قابل توجهی داشته باشند.