بازایابی چیست یکی از سوالاتی می باشد که در دنیای امروز ذهن خیلی از افراد را به خود در گیر نموده است. پیشرفت های تکنولوژی موجب شده که ارتباطات بین کشورها به شدت افزایش یابد به شکلی که یک اقتصاد جهانی به وجود آید که در آن فعالیت های اقتصادی با چالش های بسیاری همراه باشد. در چنین بازاری هر یک از صنایع و شرکت ها سعی می کنند با استفاده از ترفندهایی میزان فروش خود را افزایش دهند و کاری کنند که بتوانند در این بازار رقابت ماندگار شوند، به همین دلیل بازاریابی خیلی بیشتر از قبل اهمیت یافته است.

بازاریابی چیست؟

بازاریابی در واقع فرآیندی است که در طی آن محصولات یا خدمات مورد نظر شرکت ها و کسب و کارها با قیمت مناسب در بازار هدف توسط فرد بازاریاب به فروش می رسد. بازاریابی با اقدامات تبلیغاتی کوتاه مدت کاملا متفاوت است. به عبارتی دیگر بازاریابی مسئله ای در رابطه با مشتریان و بازار است و نوعی ابزار مدیریت محسوب می شود، زیرا شرکت ها به منظور دستیابی به موفقیت باید اهداف خود را بر اساس آرزوها و نیازهای مشتری و الزامات بازار تنظیم نمایند و از این منظر نیز می توان به بازاریابی نگریست.

فرآیند بازاریابی و فروش دارای چه مراحلی است؟

از مهم ترین مسائل و نکات بازاریابی که در نتیجه نهایی بازاریابی بسیار اهمیت دارد و می تواند شانس فروش را افزایش دهد توجه به مراحل این فرآیند و اجرایی نمودن تمامی آن ها است. این مراحل به صورت زیر است.

مشتری یابی

مرحله پیش از تماس با مشتری

تماس با مشتری

نمایش

حل مشکل

برطرف نمودن اعتراضات مشتری

عقد قرارداد

پیگیری های پس ازفروش

انواع بازاریابی,بازاریاب کیست,بازاریابی,

نکاتی که بازاریاب های موفق رعایت می کنند

بازاریاب ها معمولا برای آنکه به اهداف شغلی خود دست یابد و موفق شوند به نکات ریزی توجه می کنند که در صورت عدم توجه به آن ها نمی توانند در انتظار نتایج جالبی در امر بازاریابی باشند. از مهم ترین نکات موفقیت بازاریاب ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

هدف خود را تعیین می کنند.

اطلاعات و شناخت خوبی از کالا و خدماتی که ارائه می دهند دارند.

خودشان مصرف کننده کالا و خدماتی هستند که به مشتریان پیشنهاد می دهند  و از آن رضایت دارند.

سعی می کنند که محصولاتی را معرفی نمایند که بخشی از نیاز یا مشکلات مشتریان را حل نماید

قیمت گذاری محصولات را بر اساس نیاز مشتریان انجام می دهند.

هرگز در مورد محصولات و خدمات خود از کلمات اغوا کننده و دروغ استفاده نمی کنند که بتوانند نظر مشتری را جلب نمایند و او را به خرید تشویق کنند.

با توجه به نوع مشتری و شرایط بهترین روش و ابزار بازاریابی را انتخاب می کنند.

بازاریابی چیست,نکات بازاریابی,انواع بازاریابی,

فنون بازاریابی حضوری

بازاریابی دارای 146 نوع مختلف است اما در ایران بازاریابی حضوری، بازاریابی اینترنتی و بازاریابی تجاری نسبت به سایر روش ها بیشترین کارایی را دارند.  بازاریابی حضوری دارای تکنیک های مختلفی است که اگر به آن ها توجه نمود قطعا می توان در امر بازاریابی به موفقیت دست یافت.

تکنیک دعوت

دعوت مشتری به خرید یکی از ساده ترین تکنیک های فروش محصول و تشویق مشتری به خرید است. معمولا اکثر مشتریان در هنگام تصمیم گیری جهت خرید مردد هستند و تجربیات ناخوشایندی که از خرید دارند را به یاد می آورند، اما در صورتی که فروشنده از او دعوت کند قطعا بهتر تصمیم می گیرد.

تکنیک ثانویه

به کار گیری تکنیک ثانویه یکی از مهم ترین نکات بازاریابی است که اگر عملی شود قطعا می تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد. در این روش فروشنده باید بر روی یک بحث ثانویه در خرید متمرکز شود نه روی بحث اصلی خرید. به عنوان مثال در هنگام خرید پیراهن از مشتری بپرسد که کدام رنگ را دوست داری  و .. . با این کار فروشنده به مراحل آخر فروش و قطعی نمودن آن نزدیک می شود.

تکنیک مراقبت

قطعا مراقبت می تواند احساس بسیار خوبی را در مشتری ایجاد نماید. معمولا مشتریان تا آخرین دقایق خرید نیز در رابطه با خرید خود نگران هستند و تردید دارند. اما اگر فروشنده بتواند به نحوی خیال مشتری را راحت کند و به او احساس مراقبت دهد مشتری بهتر می تواند تصمیم گیری نماید.

اصول مهم بازاریابی

برای موفقیت در بازاریابی چندین اصل و نکته وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

همیشه این جمله را به یاد داشته باشید که من بیشتر از آنچه که به فروش فکر کنم قصد دارم مشکلی را حل نمایم.

یک محصول منحصر به فرد ارائه دهید.

در روابط خود با افراد مختلف رو راست باشید و اشتیاق و نشاط خود را نشان دهید.

به هنر گوش دادن بیشتر توجه کنید و آن را در خود تقویت نمایید.

در زمان معرفی محصول و ارائه پیشنهاد میزان تعهد خود را مشخص نمایید و به آن عمل کنید.

سعی کنید یک الگوی مثبت برای اطرافیان خود باشید.

همواره به کار خود عشق بورزید و در راستای بهبود آن تلاش کنید.

در تمامی امور و کارهایتان پشتکار داشته باشید. پشتکار مهم ترین رمز زندگی افراد موفق است که موجب شده به اهداف بزرگ خود دست یابند.

امیدواریم با پاسخگویی به سوالاتی مانند بازاریابی چیست و ارائه مهم ترین نکات در خصوص بازاریابی توانسته باشیم دانش شما را در این زمینه افزایش دهیم.