سایت های کاریابی، می توانند نقش بسیاری برای پیدا کردن انواع شغل ها داشته باشند. به گونه ای که اگر شما قصد داشته باشید یک شغلی را بیابید و در آن شروع به کار کنید، حتما باید به غیر از روزنامه ها، سری به سایت های کاریابی و سایت هایی که مهارت های شغلی را آموزش می دهند بزنید تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

این سایت ها می توانند همانند یک اپلیکیشن هم واقع شوند و امکانات دیگری هم داشته باشند. البته معمولا سایت هایی اپلیکیشن هم ارائه می کنند که خیلی معتبر و حرفه ای هستند. حال اگر می خواهید بدانید که این سایت های آموزش مهارت شغلی چگونه هستند، حتما تا انتها با ما همراه شوید.

سایت کاریابی در اصل چیست؟

سایت های کاریابی، دقیقا نقش یک روزنامه دیجیتال را ایفا می کنند؛ اما با امکانات پیشرفته و مجهز تر؛ این سایت ها به شما این امکان را می دهند که در خصوص رشته مورد نظرتان کار پیدا کنید.

بهترین سایت های کاریابی,سایت های آموزش مهارت شغلی,سایت های کاریابی,

حتی می توانید حقوق مورد نظرتان را هم در سایت ها تعیین کنید تا دیگر نیاز نباشد در مصاحبه ها، برای حقوق دچار مشکل شوید. البته برخی از این سایت ها، کاربردهای پیشرفته دیگری هم مانند پیدا کردن مسکن و… دارند که می توانید از آن ها بدون هیچ هزینه استفاده کنید.

برای پیدا کردن شغل مناسب، کافی است که گشتی درون سایت های کاریابی بزنید و با استفاده کردن از فیلتر های پیشرفته، شغل مورد نظر را بیابید. به عنوان مثال اگر فردی به دنبال شغل مکانیکی است، می تواند در فیلتر پیشرفته گزینه مکانیکی را انتخاب کند تا تمام آگهی های استخدام مربوط به مکانیکی برای او نمایان داده شود.

مهارت شغلی چیست؟

مهارت شغلی به دوره و کلاس های آنلاین و حضوری گفته می شود که شما می توانید با آن ها کسب در آمد کنید یا شغلی پیدا کنید. این مهارت ها می توانند در هر زمینه ای باشند مثلا شما قصد دارید که به عنوان حسابدار مشغول به کار شوید، اما رشته تحصیلی شما هنر است؛ زمانی که دوره کلاس های حسابداری را آموزش ببینید و کار کردن با برنامه های حسابداری را یاد بگیرید، یک مهارت شغلی را آموزش دیده اید.

در گذشته این مهارت ها، فقط به صورت کلاس های حضوری آموزش داده می شدند، اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن گوشی های قوی، سایت هایی هم تولید شدند که به صورت رایگان یا ثبت نامی، مهارت های شغلی را آموزش می دهند و همانند سایت های کاریابی، تنظیمات پیشرفته دارند که شما می توانید نسبت به علاقه، درون دوره هر رشته ای ثبت نام کنید.

اگر یک‌ مهارت شغلی بیاموزید، به راحتی می توانید درون سایت های کاریابی شغل مورد نظر را پیدا کنید و استخدام شوید. معمولا سایت های آموزش مهارت شغلی و سایت های کاریابی، مکمل یک دیگر هستند و شما برای کار‌ کردن به هر دو نیاز دارید.

سایت های آموزش مهارت شغلی

در گذشته فقط تعداد کمی سایت آموزش مهارت های شغلی وجود داشت، اما امروزه سایت های فراوانی روی کار آمدند که قابلیت های پیشرفته ای دارند؛ برخی از این سایت های معتبر و عالی آموزش‌ مهارت شغلی عبارت اند از:

Lynda

لیندا یک سایت فوق پیشرفته است که چندین  نمونه مهارت، از هر رشته ای را در اختیارتان می گذارد. این سایت یکی از بهترین سایت های آموزش مهارت شغلی است که تقریبا تمامی پکیج های مهارت شغلی، مانند برنامه نویسی، حسابداری و… را دارد.

همچنین این سایت فیلتر های پیشرفته هم دارد که می توانید با فعال کردن آن ها سریع تر به پکیج مهارت دلخواهتان برسید و آن را استفاده کنید.

Udemy

یکی دیگر از سایت های آموزش مهارت شغلی مجهز و پیشرفته، یودمی است که به دانشگاه آنلاین مشهور است. این سایت سعی می کند با قرار دادن مهارت های رایگان در اختیار عموم، افراد بیشتری را جذب کند. این سایت همانند دانشگاه، دوره و ترم های مشخصی دارد که می توانید بدون هیچ هزینه ای از آن‌ها استفاده کنید. البته این رایگان بودن بستگی به واحدها دارد و اگر از مرز تعیین شده تعداد واحدها بگذرید،  باید هزینه ای برای دوره های بیشتر بپردازید.

بهترین سایت های کاریابی,سایت های آموزش مهارت شغلی,سایت های کاریابی,

Digiamooz

دیجی آموز یک سایت آموزش مهارت شغلی می باشد و تولید کننده آن هم فردی ایرانی است. این سایت هم همانند دیگر سایت ها امکانات و تجهیزات پیشرفته ای دارد اما با تفاوت نسبتا کمی؛ تفاوت این سایت، با دیگر سایت ها این است که علاوه بر آموزش دادن انواع مهارت های شغلی، یکی از بهترین سایت های کاریابی ایران هم محسوب می شود.

درون این سایت، انواع دوره ها و مهارت ها، دسته بندی شده اند و حتی قسمت استخدام هم به صورت منظم در جای مخصوصی قرار گرفته است که شما به راحتی می توانید آن را مشاهده کنید؛ یا این که با انتخاب کردن مهارت و رشته مورد نظر، کلاس ها را شرکت کنید.

Faranesh

یکی دیگر از وب سایت های معتبر و مشهور که تخصص عالی در آموزش دادن مهارت های شغلی دارد، فرانش می باشد. این سایت هم همانند دیجی آموز توسط فرد ایرانی تولید شده است و امکانات پیشرفته تری نسبت به بقیه سایت ها دارد.

مثلا اگر قصد دارید که کنکور دهید، می توانید در کلاس های فرانش شرکت کنید و با بهترین استادان، کنکور خود را قبول شوید. فرانش علاوه بر این که تمامی مهارت های شغلی را تمام و کمال آموزش می دهد، کلاس هایی را هم برای دانش آموزان و دانشجویان برگزار می کند تا همه بتوانند از آن ها به راحتی استفاده کنند.