ابزارهای کاربردی لپ تاپ زیادی وجود دارند که در بیشتر مواقع باید در دسترس باشند. اغلب افراد لپ تاپ را برای استفاده از قابلیت های آن برای مطالعه، بازی، دسترسی به اینترنت، تماشای فیلم و یا انجام دادن کارهای دیگر شان، خریداری می کنند و بیشترین آسیب ها زمانی به تبلت و لپ تاپ وارد می شود که در حال جا به جایی آن ها هستید و تدارکات لازم برام مراقبت از آن ها را تهیه و آماده نکرده اید.

کیف ابزارلب تاپ

فراموش نکنید که کیف لپ تاپ دارای اهمیت زیادی می باشد که باید به ویژگی های آن بسیار دقت کنید. معمولا کیف ابزار لپ تاپ، از جنس برزنت هستند. کیف های بزرنتی مقاومت و کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین کیف های چرمی و جیر نیز گزینه های مناسبی هستند که می توانید داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا چند مورد از ابزار مهمی که باید در کیف مخصوص لپ تاپ تان داشته باشید را در اختیارتان قرار دهیم.

  • ماوس

ماوس یکی از ضروریات اصلی لپ تاپ است به خصوص اگر با لپ تاپ کارهای سنگین انجام می ‌دهید. تاچ ‌پد‌‌ها به هیچ‌ وجه توانایی پاسخ گویی به یک کار سنگین یا حتی یک کار معمولی یک ساعته را ندارند، به همین علت اگر قرار است به جایی بروید و از لپ تاپ خود استفاده کنید، ماوس را نیز در کیف ابزار لپتاپ بگذارید.

  • هارد اکسترنال

هارد اکسترنال برای ذخیره مدارک و اسناد و فایل ‌های مهم شما است. در صورتی که لپ تاپ شما آسیب ببیند تضمینی برای در امان ماندن تمام اطلاعات شما می باشد، پس توصیه می کنیم که همیشه و در هر جایی سعی کنید آن را همراه خود داشته باشید. با توجه به اهمیت این ابزار می توان گفت که یکی از مهم ترین ابزارهای کارکردی لپ تاپ می باشد.

  • خنک کننده لپ تاپ

لپ تاپ خود دارای خنک کننده می‌ باشد، اما کسانی باید به فکر تهیه فن باشند که از لپ تاپ زیاد استفاده می ‌کنند یا محیطی که لپ تاپ در آن استفاده می ‌شود خنک نیست.

ابزار لپ تاپ,ابزارهای کاربردی لپ تاپ,ابزارهای کارکردی لپ تاپ,

  • کاور لپ تاپ

کاربرد کاور برای استفاده در منزل یا محل کار و برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک، مایعات و چیز دیگری که ممکن است به داخل آن برود و لپ تاپ دچار مشکل شود. همچنین می‌ تواند جلوی آسیب به لپ تاپ را بر اثر ضربه نیز بگیرد. پس توصیه ما به شما این است که قبل از قرار دادن لپ تاپ به داخل کیف حتما آن را پر کاور قرار دهید.

  • شارژر همراه یا پاور بانک

یکی دیگر از ابزار لپ تاپ که بسیار ضروری می باشد شارژر یا پاور بانک است، زیرا بدون وجود این ابزار لپ تاپ قابل استفاده نمی باشد. بعضی از پاور بانک ‌ها توانایی شارژ کامل لپ تاپ را ندارند خرید این وسیله را زمانی توصیه می کنیم که شما در جایی به سر ببرید که به برق دسترسی نداشته باشید.

  • مایع تمیز کننده لپ تاپ

وجود گرد و غبار یا هر گونه چیزی که باعث آلودگی لپ تاپ شود، قطعا به لپ تاپ آسیب می رساند. برای تمیز کردن نمایشگر لپ تاپ می توانید از این مایع به همراه پارچه‌ مخصوص همراه آن استفاده کنید.

کیف ابزار لپ تاپ,ابزار لپ تاپ,ابزارهای کاربردی لپ تاپ,

  • سه راهی برق

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی لپ تاپ که بسیار مهم و ضروری است، سه راهی برق می باشد. در اکثر مواقع ممکن است با پریز های برقی مواجه شوید که اشغال شده اند و همزمان شارژ لپ تاپ شما هم رو به اتمام می باشد و در عین حال نمی توان پریز برق را هم برای استفاده آزاد کرد. در اینجا اگر شما یکی از این سه راهی ها را به همراه داشته باشید، کارتان راه می افتد. این سه راهی کوچک با وجود حجم و اضافه وزنی که برای شما به همراه می آورد، ارزشش را دارد.

  • هاب USB

یکی دیگر از ابزار لپ تاپ که ممکن است در بیشتر اوقات لازم شود، هاب USB  می باشد. این روزها هاب USB به یک وسیله ارزان و کارآمد تبدیل شده و البته اکثر آن ها اسلات ورودی انواع کارت های حافظه را هم دارند که به شما در استفاده از مموری ها هم یاری می رسانند.

  • کابل شبکه

در اغلب مکان های عمومی برای دسترسی به اینترنت به جای این که محیط را برای یافتن یک شبکه بی سیم جستجو کنید، باید به دنبال یک کابل شبکه باشید. زیرا این کار از امنیت بیشتری نسبت به اتصال های بی سیم برخوردار می باشد. به همین منظور همراه داشتن یک کابل ۲ تا ۳ متری با وجود این که جا گیر خواهد بود، در بسیاری موارد ممکن است شما را از بلاتکلیفی نجات دهد.

همان طور که گفته شد تعداد زیاد و گوناگونی از ابزارهای کاربردی لپ تاپ وجود دارد که در اکثر مواقع همراه داشتن آن ها الزامی می باشد و می تواند به ما کمک کند. پس فراموش نکنید قبل از رفتن به جایی حتما ابزار داخل کیف لپ تاپ خود را چک کنید.