هکر مومو در شبکه های مجازی به یکی از ترسناک ترین چالش ها تبدیل شده است که خودکشی های زیادی را در میان کودکان و نوجوانان بعد از چالش نهنگ آبی به بار آورده است. به دنبال خودکشی های اخیر در میان نوجوانان ایران و دیگر کشورها مومو به چالش بحث برانگیزی تبدیل شده است. با وارد شدن فناوری های پیشرفته به زندگی انسان ها بازی های رایانه ای جایگاه خوبی را در بین نوجوانان به خود اختصاص داده اند. امروزه کودکان بیشتر از گذشته علاقه خود را به تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر نشان می دهند به نحوی که بسیاری از آن ها در سنین پایین به گیمرهای توانمندی تبدیل شده اند.

از طرفی باید بگوییم که بازی های رایانه ای امروزه به صورت چالش های خطرناکی میان نوجوانان نفوذ پیدا کرده اند، چالش هایی مثل هکر مومو تاثیرات مخربی بر روی کودکان بر جای می گذارند و باعث می شوند آن ها دست به خودکشی بزنند. مومو مانند چالش نهنگ آبی که به دلیل سهل انگاری خانواده ها در کنترل نمودن فرزندانشان به وجود آمد و کودکان را فریب می داد و به دام می انداخت، که خودکشی های فراونی در این باره به گوشم می خورد.

مومو مثل نهنگ آبی یک چالش اینترنتی می باشد که در اپلیکیشن واتس آپ این چالش را ایجاد می کند. در بستر واتس آپ اکانتی با نام مومو ساخته شده است که به افراد مختلفی پیام می دهد و بعد از اینکه این پیام خوانده شد با توجه به اطلاعاتی که از اینترنت به دست آورده است یا از طریق تکنیک های دیگر اطلاعاتی را در مورد فرد مورد نظر به دست می آورد. هکرهای مومو با فرستان فایل های آلوده به بخش های مختلف گوشی های همراه مثل تصاویر، موقعیت مکانی و … دسترسی پیدا خواهند کرد،  که بعد از آن با اطلاعاتی که در اختیار دارند فرد مورد نظر را تهدید می کنند و در صورتی که خواسته های مومو را انجام ندهند اطلاعات آن ها را در فضاهای مجازی مثل یوتیوب انتشار خواهند داد.

افزایش سطح سواد رسانه ای

مومو بدون شک اولین چالش خطرناکی نمی باشد که در فضای مجازی ایجاد شده است و قطعا آخرین آن هم نخواهد بود، بنابراین برای اینکه بتوان جلوی این گونه از چالش ها را گرفت و در دام آن ها نیفتد، باید سطح سواد رسانه ای خود را بالا برد. با افزایش اطلاعات در مورد ای گونه از چالش ها در مواقع رویارویی با آن ها به صورت آگاهانه عمل خواهید کرد و قادر خواهید بود از ضربه های احتمالی به فرزندان خود جلوگیری کنید.

شماره اکانت مومو در ایران

با توجه به اینکه  در بستر واتس آپ فعالیت دارید به این نکته توجه داشته باشید که مومو هم با شماره های ایرانی و هم با شماره های خارجی اکانت های خود را فعال خواهد کرد و به کاربران پیام ارسال می کند، در نهایت  از افراد می خواهد که در چالش مومو شرکت کنند. تمامی این پیام ها با ایجاد مزاحمت همراه هستند. باید بگوییم در ماه های اخیر به دلیل شیوء کرونا استفاده از تلفن همراه های هوشمند در بین کودکان بسیار زیاد شده است و والدین به جای اینکه اطلاعات دقیقی در اختیار فرزندان خود قرار دهند، باعث ایجاد رعب و وحشت در آن ها می شوند که باعث می شود نتواند در هنگام رویارویی با چالش مومو رفتار مناسبی را انجام دهند.

اکانت مومو در ایران,مومو کیست,هکر مومو,

چگونه کودکان را از چالش مومو دور نگه داریم؟

امروزه به دلیل اینکه چالش مو به موضوع بحث برانگیزی تبدیل شده است بسیاری از کودکان در صدد این هستند که بفهمند مومو کیست؟ باید بگوییم مومو تنها قصد آزار و اذیت کودکان را دارد و آن ها را تحریک خواهد کرد که کارهای خطرناکی را انجام دهند. مومو تنها یک عروسک می باشد که به شکل یک زن وحشتناک آن را نشان می دهند و در پروفایل هکرهای مومو این عکس قرار دارد. باید بگوییم مومو حتی در اینستاگرام هم عکس این عروسک ژاپنی را قرار داده است. با تماس هایی که با افراد برقرار می کند از آن ها خواستار این می باشد که با هم بازی کنند و دقیقا متنی را با عنوان بیا باهم بازی کنیم برای افراد ارسال می کند و تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا بتواند به نحوی با کودک شما ارتباط برقرار کند.

والدین به راحتی می توانند با به دست آوردن اطلاعاتی از عکس و نحوه تماس گرفتن آن ها کودکان خود را با این معضل اجتماعی آشنا سازند و از آن ها بخواهند زمانی که با این موضوع رو به رو شدند سریعا به خانواده های خود اطلاع دهند. از دیگر کارهایی که باید انجام گیرد این است که به هیچ عنوان فایل هایی که از طرف شماره های ناشناس که در واقع همان هکر مومو است، برای شما ارسال می شود را باز نکنید تا گرفتار دام این افراد نشوید.