جلوگیری از هک جیمیل، یکی از اساسی ترین کار هایی است که هر یک از دارندگان اکانت جیمیل باید درباره آن آموزش ببینند. هک شدن جیمیل برای همه افراد چه فرد عادی و چه شخصی مهم در کشور پیش می آید که در این صورت، مشکلات متعددی برای صاحب جیمیل رخ خواهند داد.

هکر ها برای هک جیمیل شما نیازی به دلیل خاصی ندارند. آن ها با هک جیمیل یک فرد، منافع خود را پیش می برند و در نهایت طبق شانس شما ممکن است اطلاعات تان را نادیده بگیرند و یا آن ها را وسیله ای برای تهدید شما و رسیدن به پول قرار دهند!

جلوگیری از هک جیمیل,محافظت از جیمیل,جلوگیری از هک جیمیل,

با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله برخی از مهم ترین راه ها برای محافظت از جیمیل را به شما معرفی خواهیم کرد:

گذر واژه مناسبی را انتخاب کنید.

گذر واژه یا همان پسورد قوی، در جلوگیری از هک شدن شما اهمیت زیادی دارد. برخی افراد به این مسئله توجهی نمی کنند و ساده ترین پسورد ها مانند 10 رقم اول، تاریخ تولد، اسم و فامیل و … را برای جیمیل خود قرار می دهند که این امر، تنها کمکی به هکر هاست و آن ها را از تلاش بیش تر بی نیاز می کند!

برای جلوگیری از این مشکل، طبق توصیه متخصصان، بهتر است ترکیبی از حروف و اعداد که پشت سر هم نیستند را برای گذر واژه تان انتخاب کنید تا امنیت جیمیل تان تامین شود.

تا حد امکان، رمز جیمیل را از دیگران مخفی نگه دارید!

برخی افراد، آدرس جیمیل خود را به راحتی به همراه پسورد آن در اختیار دیگران می گذارند. البته آدرس جیمیل تنها دردسر ساز نمی شود و بقیه برای وارد شدن به اکانت شما، باید گذر واژه تان هم بدانند.

برای آرامش خیال خود و عدم دسترسی دیگران به اطلاعات موجود در جیمیل تان، بهتر است از گفتن رمز به آن ها اجتناب کنید. اگر توانایی انجام این کار را ندارید، بهتر است رمز خود را تغییر دهید تا هر فردی که با استفاده از جیمیل شما به سایر شبکه ها دسترسی دارد، دیگر امکان استفاده از آن را نداشته باشد.

محافظت از جیمیل,جلوگیری از هک جیمیل,محافظت از جیمیل,

از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید.

یکی دیگر از بهترین راه کار ها در زمینه جلوگیری از هک جیمیل، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای می باشد که تا حد زیادی مانع هکر ها می شود.

برای این کار، کافیست وارد تنظیمات جیمیل خود شوید و با کلیک بر روی Manage Your Google Account و گذر از یک سری مراحل، به حساب خود اجازه استفاده از احراز هویت دو مرحله ای را بدهید.

ایمیل های مشکوک را باز نکنید.

اخیرا کاربران جیمیل، از دریافت ایمیل هایی عجیب خبر داده اند که پس از باز کردن آن ها، تلفن همراه شان دچار مشکل شده و اطلاعات آن ها به سرقت رفته است.

دریافت ایمیل های تبلیغاتی و … برای بسیاری از کاربران پیش می آید و حتی ممکن است بسیاری از آن ها ویروسی نباشند. اما برای جلوگیری از هک جیمیل و امنیت آن، سعی کنید این ایمیل ها را نادیده بگیرید تا حساب تان دچار مشکل نشود.

بازدید از هر سایتی را متوقف کنید!

امروزه، سایت های متنوعی با موضوعات فراوان ایجاد شده اند که برخی از آن ها از امنیت کافی برخوردار نیستند و با ورود هر کاربر، اطلاعات او را منتشر می کنند. متاسفانه بیش تر افراد و به خصوص نوجوان ها از این موضوع آگاهی ندارند و در دام این انسان های سود جو می افتند.

به یاد داشته باشید که اطلاعات جیمیل تان را در اختیار هر سایتی قرار ندهید و سایت های امن را بشناسید. به عنوان مثال، سایت های ایمن برای دانلود برنامه ها، سایت های آشپزی و … با https شروع می شوند. پس برای محافظت از جیمیل تان این موضوع را در نظر بگیرید.

از آنتی ویروس غافل نشوید.

در حال حاضر، هک شدن تلفن همراه و به دنبال آن پخش شدن عکس ها و اطلاعات، بیش ترین نگرانی همه افراد می باشد. نصب یک آنتی ویروس خوب از سایتی مطمئن، در صورت هک شدن موبایل و یا سایر خطر ها، از اطلاعات ما محافظت و ویروس ها را به سرعت پاک می کند.

البته لازم به ذکر است، برخی آنتی ویروس ها چنین قابلیتی ندارند و خود باعث ویروسی شدن تلفن همراه می شوند. بنابراین در ابتدا درباره آنتی ویروس مورد نظر تان تحقیق و بعد آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

امروزه، جیمیل به یکی از پر طرفدار ترین راه های ارتباطی بین مردم جهان تبدیل شده و در بسیاری از زمینه ها مانند شغل، تحصیل، مهاجرت و مانند این ها مورد استفاده قرار می گیرد. جیمیل حتی در بعضی از خرید های اینترنتی و یا عضویت در سایت ها نیز کاربرد دارد.

با توجه به گسترده شدن اینترنت و افزایش یافتن راه های هک کردن، بهتر است تمام جوانب احتیاط را برای جلوگیری از هک جیمیل مان رعایت کنیم تا در آینده با از دست دادن اطلاعات شخصی مان پشیمان نشویم!