ماهیت بشر و انسان به گونه ای است که همواره به دنبال کشف دنیای پیرامون خود است. در دنیای مدرن امروزی و با پیشرفت علم و تکنولوژی و ساخت ابر کامپیوترها و سفینه  ها و فضا پیماها و … شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مگر هنوز چیزهای عجیب و قریب وجود دارند که توسط بشر کشف نشده باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بلی چیزهای مرموز و عجیبی در این کره ی خاکی وجود دارند که می توان از آنها به عنوان کشفیات جالب نام برد که شاید بشر هنوز که هنوز است توضیح قابل قبولی درباره آن نداشته باشد در ادامه با ما همراه باشید تا  با شگفت انگیز ترین کشفیات دنیا آشنا شوید. و به اختصار به معرفی بعضی از آن ها می پردازیم:

خارق العاده,عجایب,کشفیات,

مجسمه ی مومیایی شده  

یکی از کشفیات جالب بشر بررسی مجسمه معروف بودا است که امروزه بعد از اسکن این محسمه معروف و مشهور ، محققان و دانشمندان دریافته اند که جسد مومیایی شده ی یک راهب به نام لیو کوان که در قرن 11 میلادی زندگی می کرده است کشف شده است.

ماشین آنتی کیترا

یکی دیگر از کشفیات جالب در دنیا، کشف یک کامپیوتر آنالوگ باستانی که در سال 1900 در اعماق اقیانوس و یک کشتی غرق شده پیدا شده است . این ماشین عجبب و غریب توانایی این را داشته که مسیر سیارات، ماه و خورشید را ردیابی کند. که مکانیزم و چگونگی کار کرد آن برای بشر امروزی عجیب و غریب می باشد.

پنجه ی موآ

یکی از اشیای کشف شده جالب و مرموز پنجه ی مووآ می باشد که پنجه ی بسیار غول پیکری بوده است که می گویند شاید پنجه ی یک دایناسور غول پیکر بوده است البته برخی معتقد هستند که حتی می توان از آن بعنوان دست شیطان نام برد ولی محققان و دانشمندان می گویند که این پنجه متعلق به یک موآ بوده که نسل آن در سال 1500 میلادی منقرض شده است.

هواپیمای کیمبایا

یکی از کشفیات جالب و مرموز، مصنوعات ساخته شده ی یک قبیله ای در کلمبیا است که قدمتی بسیار قدیمی دارد و نکته ی جالب قضیه این است که این اشیای ساخته شده ی دست بشر ، به شکل هواپیماهای امروزی است و از جنس طلا است و این فرضیه را قوت می بخشد که اهالی این قبیله می توانستند پرواز کنند و یا راه و روش آن را می دانستند.

میمون دماغ بالا

خارق العاده,عجایب,کشفیات,

 

یکی از عجیب ترین حیوانات کشف شده که می توان در جرگه شگفت انگیزترین کشفبات بشر قرار داد گونه ای از  میمون است که در سال 2015 کشف شد . این میمون دماغ بالا یا عطسه زن که گونه ای از میمون های سیاه و سفید است و دماغی رو به بالا دارد که در روزهای بارانی آب در آن جمع میشود و این میمون در روزهای بارانی دائما در حال عطسه زدن است تا آب های جمع شده ی درون بینی خود را تخلیه کند.

بقایای قدیمی انسان کره زمین

در سال 2017 استخوان اسکلتی کشف شد که قدمتی 3 میلیون ساله دارد که نکته ی جالب آن این است که هیچ آسیبی ندیده است و محققان و دانشمندان بر این باورند که این اسکلت شبیه به اسکلت انسانهای امروزی است.

نگین زدن به دندان ها

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و اهمیت زیبایی، بعضی ها اقدام به زدن نگین به دندان هایشان در کلینیک های دندانپزشکی و زیبایی می کنند اما با کشف اسکلت ها و جمجمه هایی که مربوط به 2500 سال پیش است محققان دریافته اند که بومیان امریکایی نیز دندان های خود را تزیین می کردند.