در پی پاسخ به سوال اسید سیتریک چیست؟ ، می توان گفت اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف می باشد که به دو مدل طبیعی و صنعتی موجود است . اسید سیتریک طبیعی در مرکبات از قبیل لیمو ترش موجود است و اولین باردر سال  1784 توسط یک محقق سوئدی از آب لیمو ترش استخراج شد.

اسید سیتریک,ترکیب شیمیایی,قارچ,

در این مقاله سعی داریم که به مقوله اسید سیتریک چگونه تولید می شود و چه کاربردهایی دارد بپردازیم

اسید سیتریک چگونه تولید می شود

همانطور که در بالا پیرو سوال اسید سیتریک چیست ؟ توضیح دادیم اسید سیتریک طبیعی از مرکبات ترش استخراج می شود ولی اسید سیتریک مصنوعی به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده به بعضی مواد خوراکی و غذایی اضافه می گردد ( به علت خاصیت اسیدی و  ترش بودن آن باعث می شود که مواد غذایی دیرتر فاسد شوند)

شاید برای شما سوال شود که این ماده نگهدارنده و طعم دهنده که در صنعت مواد غذایی استفاده می شود صرفا از مرکبات استخراج می شود و یا با روش هایی مصنوعی و صنعتی نیز تولید می گردد ؟

بله اسید سیتریک ماده ای است که در مرکبات و میوه ها علی الخصوص به مقدار زیادی در لیمو ترش  وجود دارد ولی صرفا استخراج آن از مرکبات صرفه اقتصادی ندارد و ازآن جا که در طیف بسیاری از مواد غذایی ها ، نوشیدنی ها ، مکمل های دارویی و تغذیه ای از این ماده استفاده فراوان می شود از این رو محققان و دانشمندان موفق به تولید این محصول به روش های غیر طبیعی شده اند.

منابع طبیعی اسید سیتریک چیست؟

علاوه بر لیمو ترش که منبع غنی از اسید سیتریک طبیعی است مرکباتی از قبیل پرتقال، گریپ فروت، نارنگی بیشترین میزان اسید سیتریک را دارا هستند البته برخی میوه های دیگر از قبیل آناناس، توت فرنگی، تمشک، گیلاس و گوجه فرنگی میزان خاصی از اسید سیتریک را دارا هستند.

طرز تهیه اسید سیتریک

در جواب سوال اسید سیتریک چیست ؟ توضیح دادیم که دو مدل اسید سیتریک وجود دارد مصنوعی و طبیعی که در این بخش از مقاله به طرز تهیه اسید سیتریک مصنوعی می پردازیم.

اسید سیتریک مصنوعی را  بر اساس دو روش در سراسر دنیا تولید می کنند:

کاربرد اسید سیتریک,اسید سیتریک,ترکیب شیمیایی,

از طریق قارچ نایجر

در این روش از قارچی به نام نایجر استفاده می شود و این قارچ ها را در محیط هایی با دمای 30 درجه سانتی گراد قرار می دهند و این قارچ ها با تخمیر ماده ای که در درون خود دارند شروع به تولید اسید سیتریک می نمایند .

از طریق روش ترکیب های شیمیایی

 در این روش با استفاده از گلیسیرین و فرایند های شیمیایی که در آن انجام می دهند اقدام به تولید اسید سیتریک می نمایند ولی از آنجا که در این روش مقدار تولید اسید سیتریک نسبت به روش قارچ نایجر کم تر است . میزان استفاده از این روش هم به نسبت پایین تر می باشد .

کاربرد های اسید سیتریک چیست؟

همانطور که گفته شد اسید سیتریک مصنوعی به عنوان نگهدارنده و مواد افزودنی مجاز در مواد غذایی استفاده میشود در ذیل به اختصار به معرفی برخی از مواد خوراکی و غذایی که درآن ها اسید سیتریک استفاده می شود می پردازیم:

به طور کلی این ماده در آب میوه ها، نوشابه ها، آب نبات ها، برخی فراورده های لبنی، مواد غذایی منجمد و … استفاده می شود .

همچنین از اسید سیتریک در کنسرو هایی که حاوی میوه ها و سبزیجات است جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری بوتولیسم استفاده می شود.