ااگر شما هم از افرادی هستید که سوالاتی همچون آیا هوای سرد لاغر می کند؟ مواجه هستید، کافی است با ما تا پایان این مقاله همراه بمانید.

امروزه تمامی افراد به دنبال اندامی زیبا و کاهش چربی های انباشته شده در بدن شان هستند و بدین منظور روش های متعددی را مد نظر شان قرار می دهند که برخی از آن ها روشی اصولی و برخی دیگر برای سلامتی مضر خواهند بود. با توجه به اشتیاق های فراوان برای کاهش وزن، محققان بسیاری در سراسر دنیا به جستجوی روش های کم خطر برای کاهش چربی و وزن می پردازند که تمامی این روش ها توسط افراد مختلف بررسی می شوند و برخی از آن ها به تایید می رسند.

سرما,کاهش وزن,لاغر شدن,

برای این که بتوان به اندامی زیبا دست یافت، می بایست چربی های مضر را از بدن با روش های گوناگون دفع نمود. طی تحقیقات جدیدی که توسط محققان صورت گرفت، دریافتیم که سرما عاملی برای لاغری است. ساختار بدون از دو نوع چربی تشکیل می شود که این چربی ها به ترتیب چربی سفید و چربی قهوه ای نام دارند.

چربی های سفید برای بدن مضر هستند و عامل چاقی نیز می باشند، اما چربی های قهوه ای ضرری را به همراه نخواهند داشت. حال باید بدانید که دمای پایین و سرمای هوا می تواند به راحتی چربی های مضر و سفید را به چربی های مفید و قهوای ای تبدیل نماید.

در جواب سوال آیا هوای سرد لاغر می کند؟ باید بگوییم که چربی های قهوه ای می توانند به چربی سوزی کمک شایانی نمایند، زیرا این چربی ها حرارت و دمای بدن را افزایش داده و باعث کاهش وزن می شود. اما در چربی های سفید هیچ گونه حرارت بالایی مشاهده نمی شود و این چربی ها تنها چاقی و اضافه وزن را به همراه خواهند داشت.

لاغری,سرما,کاهش وزن,

هنگامی که محققان با تاثیر سرما در چربی سوزی آشنا شدند، یک ترفند نسبتا سریع و اسان را برای سوزاندن چربی ها ارائه دادند. در این راهکار افراد کافی است تکه ای یخ را به مدت 30 دقیقه بر روی نواحی دارای چربی بدن بگذارند تا تاثیر چربی سوزی را به خوبی مشاهده نمایند. لازم به ذکر است که این مطالعات توسط دانشکده پزشکی دانشگاه کنتاکی واقع در کشور آمریکا صورت گرفته است.

در این دانشکده، محققان دریافتند که در فصل زمستان چربی های قهوه ای افزایش می یابند و در فصل های گرم تر مثل بهار و تابستان به وضوح کم تر می شوند. در ادامه ای بررسی ها گفته شد که التهابات می توانند باعث عدم تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای گردند و روند را متوقف نمایند.

اگر می خواهید با عملکرد بافت های چربی قهوه ای بیش تر آشنا شوید، کافی است با ما در ادامه این مقاله همراه بمانید و از مطالب ذکر شده بهره کافی و لازم را ببرید.

در بافت های چربی قهوه ای واکنش های متعددی صورت می گیرد، در این واکنش ها کالری های دریافت شده سوزانده می شوند و به بافت چربی اضافه نمی گردند که این موضوع سبب می گردد تا شاهد کاهش چربی و وزن افراد باشیم.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با یکی از عوامل لاغری آشنا کنیم، امیدواریم با ارائه مطالب فوق توانسته باشیم به آگاهی شما افزون نماییم.