پیام ناظر بورس، یکی از عناوین شغلی مهم در بازار بورس می باشد که به شما در انجام یک معامله سودمند و مناسب کمک بسیاری می کند.

از سال ۱۳۹۵ تا کنون، بازار بورس بسیار رونق یافته و در هر ساعت از شبانه روز، افراد زیادی وارد این بازار می شوند. معامله ها در بازار بورس، معمولا به صورت اینترنتی و از طریق سایت هایی مانند، سایت کدال codal.ir انجام می شود و به همین دلیل افرادی با عناوین شغلی، ناشران سایت، پیام ناظر بازار بورس، سهام دارد و سرمایه گذار در این بازار فعالیت می کنند و معامله هایی از جمله خرید و فروش سهام، اوراق بهادار و اوراق مشارکت انجام می دهند. سهام داران و سرمایه گذاران برای خرید و فروش در بازار بورس، در ابتدا باید وارد سامانه codal.ir.  شوند و اطلاعاتی در زمینه شرکت طرف قرار داد به دست آورند و پس از کسب اطمینان از شرکت مورد نظر، معامله خود را انجام دهند. در چنین شرایطی پیام ناظر بازار بورس وارد کار می شود به شما در انجام یک معامله سودمند و مناسب کمک بسیاری می کند. در این مطلب توضیحاتی مفیدی در مورد پیام ناظر بورس نوشته شده. پس اگر شما هم به تازگی وارد بازار بورس شدید، به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

پیام ناظر بازار بورس,پیام ناظر در بورس,کانال پیام ناظر بورس,

پیام ناظر بورس چیست؟

طبق قوانین جمهوری اسلامی، بازار اوراق بهادار و سازمان بورس به عنوان ناظران بازار. سرمایه شناخته می شوند و بر بازار بورس و معاملات آن نظارت می کنند.

انجام معامله در بازار بورس، معمولا به صورت غیر حضوری و اینترنتی صورت میگیرد و به همین دلیل، تمامی شرکت هایی که در بازار بورس فعالیت می کنند و قصد انجام معاملات و یا خرید و فروش را دارند، باید یک سری اطلاعات در مورد گزارشات امور مالی، میزان تولید محصول، آمار خرید خدمات و یا محصول تولید شده، صورت های مالی و گزارش مدیریتی را در اختیار این سایت قرار دهند تا فرد سهام دار و یا سرمایه گذار با اطمینان بیشتری معامله های خود را انجام دهد.

اما در بعضی مواقع، تعدادی از شرکت ها اطلاعات نادرستی را منتشر می کنند که با واقعیت مغایرت داشته و بسیار نادرست بوده. در چنین شرایطی سازمان بورس به عنوان نهاد نظارتی وارد کار می شود و با این شرکت ها برخورد می کند و نماد آن ها را متوقف می کند و تا زمانی که این شرکت، در مورد اطلاعات غلطی که منتشر کرده شفاف سازی نکند، اجازه انجام هیچ گونه معامله و یا خرید و فروش را نخواهد داشت.

در شرایطی که بعضی از شرکت ها به علت نشر اطلاعات نادرست، نماد شان متوقف می شود و یا قصد انجام معامله و خرید و فروش سهام را ندارند، پیام ناظر بازار بورس وارد کار می شود و این اطلاعات را در اختیار سهام داران، سرمایه گذاران و افراد فعال در بورس قرار می دهند تا از انجام معامله های نادرست و پر ضرر، جلوگیری کند. اگر با خواندن این متن به خوبی با مفهوم پیام ناظر بورس آشنا نشدید، به مثال زیر توجه کنید.

ناظر بازار بورس کیست,پیام ناظر بازار بورس,پیام ناظر در بورس,
برای مثال، فرض کنید که شما قصد خرید سهام فولاد را از شرکتی با نام فولاد گستر ایرانیان را دارید و پس گفت و گو هایی در زمینه معامله با این شرکت، به سایت کدال مراجعه می کنید و متوجه می شوید که نماد این شرکت به علت نشر اطلاعات نادرست و غلط، متوقف شده و اجازه انجام معامله را نخواهد داشت. با مشاهده این مطلب شما از انجام معامله خود منصرف می شوید و از ایجاد ضرر و زیان به خودتان جلوگیری می کنید. در این مواقع، پیام ناظر بورس به شما کمک می کند و با ثبت اطلاعات در مورد توقف نماد یک شرکت، شما را از انجام  یک معامله پر ضرر و زیان، آگاه می کند.

پیام های ناظر بازار بورس

در متن های قبل با مفهوم پیام ناظر بورس آشنا شدید. در متن زیر نمونه ای از پیام های ناظر بورس مشاهده می کنید.

اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند، نماد معاملاتی شرکت تامین سرمایه امین(امین)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب با محدودیت دامنه نوسان قیمت آماده انجام معامله می باشد.لازم به ذکر است زمان انجام معامله در نماد مذکور از ساعت 14:05الی 15:05 می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد فوق از ساعت 14:05 الی 14:35 می باشد. مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می‌رساند؛ معاملات امروز چهارشنبه مورخ 1399/05/22 در نمادهای معاملاتی اوراق اجاره سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا9911)، (شستا9921) و (شستا9941)، اوراق اجاره تامین اجتماعی (شستا0021)،(شستا0031) و (شستا0041)، اوراق منفعت هواپیمایی ماهان (ماهان011)، اوراق اجاره شرکت ریل پرداز سیر (حریل021) و اوراق مشارکت شرکت کود شیمیایی اوره لردگان (شلرد021) مورد تأیید قرار نگرفت. مدیر عملیات بازار فرابورس ایران

کانال پیام ناظر بورس,ناظر بازار بورس کیست,پیام ناظر بازار بورس,

فعالین محترم بازار می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت صنعتی زر ماکارون (غزر1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد. لذا خواهشمند است فعالین محترم دارای دسترسی به سامانه تدان در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال، نقطه نظرات خود را حداکثر تا پایان روز جاری در تارنمای مذکور به نشانی tedan.ir جهت بررسی و پاسخگویی توسط ناشر سایت ثبت نمایند.