افزایش سرعت ویندوز 10 چگونه امکان پذیر است؟ ویندوز 10 یکی از بهترین ویندوزهای شناخته شده می باشد که از تمامی نسخه های موجود خود، بهتر عمل می کند. این ویندوز کاربردی، در آپدیت های اخیر، برخی از مشکلات اصلی و جامع سیستم را برطرف کرده و یک دسترسی راحت را برای کاربران خود فراهم کرده است.

از آنجایی که سیستم ها کاربردی ترین، وسیله التکرونیکی هر فردی محسوب می شوند و تقریبا افرادی که با سیستم و ویندوز آشنایی داشته باشند، اکثر کارهای خود را با او انجام می دهند، باید روش پاکسازی فایل های ذخیره شده بیهوده را هم بلد باشند تا در صورتی که ویندوز خوب عمل نکرد، بتوانند سرعت دسترسی و کارکردن با آن را افزایش دهند.

افزایش سرعت ویندوز,سرعت ویندوز 10,ویندوز 10,

حال اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی دانید چگونه با این کار را انجام دهید و همیشه سوال چگونه سرعت ویندوز را افزایش دهیم در ذهنتان پدید می آید، ما پیشنهاد می کنیم که در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا به شما یاد دهیم چگونه سرعت ویندوز 10 خود را افزایش دهید.

سرعت ویندوز چگونه کاهش می یابد؟

معمولا دلایل زیادی برای کم شدن سرعت ویندوز 10 و بقیه ویندوز ها وجود دارد که یکی از شایع ترین آن ها، وجود فایل ها و دیتاهای مصرفی در سیستم می باشد. معمولا هرچیزی که در سیستم پاک می شود، ازآن یک نسخه موجود می ماند که نمی توان دوباره از آن استفاده کرد و همین باعث پر شدن حافظه سیستم و کند شدن سرعت ویندوز می شود.

برای پاکسازی و افزایش سرعت ویندوز 10، راه ها و روش های بسیار زیادی وجود دارد که با چند کلیک ساده بتوانید مجددا سیستم و ویندوزی بدون مشکل هنگ کردن داشته باشید که در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

چگونه می توان سرعت ویندوز را افزایش داد؟

همان طور که در مطالب بالاتر هم این موضوع را بیان کردیم، راه کارهای زیادی برای پاکسازی و افرایش شروع در ویندوز وجود دارد که برخی از آنان، به رد کردن مراحل سخت و پیچیده ای نیازمند هستند و برخی دیگر هم جزو راه کارهای ساده به شمار می رود.

در این مقاله ما سعی کردیم تا ساده ترین روش ها را برای افزایش سرعت ویندوز 10، برای شما فراهم کنیم که برخی از آنان عبارت اند از:

بستن برنامه های پرمصرف

علاوه بر فایل های بی مصرفی که وجود آن ها باعث کاهش سرعت ویندوز می شود، نبستن برنامه هایی که به حجم زیادی از حافظه برای شروع و راه اندازی نیاز دارند هم باعث کاهش سرعت‌ می شود.

برای بستن و مشاهده برنامه باید دکمه کنترل، شیفت و espace را بر روی کیبورد به صورت همزمان فشار دهید و سپس پس از مشاهده برنامه هایی که حجم بالایی دارند آن ها را ببندید.

افزایش سرعت ویندوز,سرعت ویندوز 10,ویندوز 10,

پاکسازی برنامه های اینترنتی

برنامه هایی مثل، گوگل، مرورگر، فایرفاکس، اینترنت و… با افزونه ها و حافظه ای که دارند، باعث کاهش سرعت ویندوز می شوند و می توان با وارد شدن به آن ها، حافظه ها را پاک کرد و افزونه های اضافای را هم پاک کرد تا ویندوز از حالت هنگی خود خارج شود.

شاید این موضوع اهمیت زیادی نداشته باشد و خیلی از افراد هم به آن بی توجهی کنند، اما پس از انجام این کار می توان به خوبی متوجه افزایش سرعت ویندوز 10 شد.

پاک کردن فایل های اضافی

روش دیگری برای افزایش سرعت ویندوز، پاک کردن فایل های اضافی می باشد که این کار را می توان از طریق افزونه run انجام داد. در ابتدا باید run را باز کنید و سپس disk cleanup را سرچ کنید. پس از مشاهده هم فایل ها را تیک بزنید تا پاک شوند‌.