از دیگر بیماری های شایع در بین افراد، می توان به آسم اشاره نمود. بیماری آسم شدت و ضعف دارد و می تواند تمامی افراد را تحت تاثیر خود قرار دارد و حتی جان آن ها بگیرد. طبق تحقیقات صورت گرفته دریافتیم که این بیماری سالانه گسترده تر می شود که این موضوع می تواند بشریت را با خطراتی تهدید نماید.

ممکن است بسیاری از افراد با خود بپرسند که چگونه آسم را درمان کنیم، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بیماری آسم درمان های متفاوتی همچون ترموپلاستی و ژن درمانی دارد که در این قسمت از مقاله می خواهیم برخی از آن ها را برای تان شرح دهیم، پس با ما تا انتهای مقاله همراه بمانید و از مطالب ذکر شده بهره کافی و لازم را ببرید.

آسم,درمان آسم,نفس تنگی,

استفاده مداوم از میوه ها و سبزیجات

طی تحقیقاتی که توسط محققان صورت گرفت، دریافتیم که بیماران مبتلا به آسم در سال های اخیر به شدت افزایش یافته اند و یکی از دلایل آن مصرف اندک فیبر ها می باشد. بدین منظور پزشکان مصرف محصولات فیبر دار را به شدت توصیه کرده اند.

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید با کمک آن از تشدید آسم خود جلوگیری نمایید، مصرف مداوم از سبزیجات و میوه ها است. فیبر های متعددی در میوه جان و سبزیجات موجود است که می تواند کمک شایانی به درمان آسم افراد کند.

توجه داشته باشید که مصرف موارد ذکر شده می تواند علاوه بر کنترل علائم بیماری آسم، از بروز بیماری سرطان تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید، در واقع شما با مصرف سبزیجات و میوه ها می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و سلامت بدن خود را تضمین نمایید.

همانطور که می دانید، بیماری آسم نوعی آلرژی و التهاب ریهوی تلقی می شود، بدین منظور محققان یک آزمایش بر روی موش ها پیاده کردند تا بتوانند اثر مواد فیبر دار را بر روی آن ها مشاهده نمایند. بدین منظور در مدت زمان معینی به موش ها خوراک های کم فیبر دادند و نتیجه این آزمایش چیزی جز آلرژی های شدید به گرد و غبار نبود. علائمی که ای موش ها از خود بروز دادند عبارت اند از: تنگی راه های تنفسی، التهاب ریه، تنگی فس و خس خس سینه.

اما موش هایی که به آن ها خوراک های فیبر دار اعطا گردید، هیچ گونه علائمی از خود بروز ندادند و دریافتیم که فیبر بر جلوگیری از بیماری آسم و حتی درمان آسم کمک شایانی می نماید.

آسم,درمان آسم,نفس تنگی,درمان

علائم بیماری آسم عبارت اند از:

احساس فشار در قفسه سینه، خس خس سینه، تنگی نفس و خستگی.

در صورت مشاهده هر کدام از علائم فوق، به شما توصیه می کنیم تا به یک پزشک مرتبط و معتبر مراجعه نمایید و آزمایشات گوناگونی همچونpulmonary function test را انجام دهید تا از سلامت خود مطمئن گردید.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم به شما آموزش دهیم که چگونه آسم را درمان کنیم و یک راه موثر و ساده را برای درمان و جلوگیری از آن برای تان شرح دهیم، امیدواریم توانسته باشیم با ارائه مطالب فوق به آگاهی شما بیافزاییم.