طبق آمار جدید به دست آمده در ارتباط با چشم ها نشان می دهد که، رنگ چشم افراد نشانه سلامتی و وضعیت جسمی آن ها است. همچنین انواع رنگ چشم می تواند بر روی دردی که افراد حس می کنند تاثیر گذار باشد.
علاوه بر آن با توجه به رنگ چشم افراد می تواند ابتلای آن را به بیماری دیابت مشخص کرد و حتی سرعت ذهن را فهمید. برای کسب اطلاع بیشتر و دانستن این که زیبا ترین رنگ چشم چه رنگی است؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

چشم,رنگ چشم,قرنیه,
تشخیص تحمل درد با نوع رنگ چشم ها

تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه پیتسبورگ، بیان می کند که زنانی که دارای پوست سفید، با رنگ چشم روشن مثل سبز یا آبی هستند، تحمل درد بیشتری نسب به زنانی که رنگ چشم آن ها تیره مثل قهوه ای یا فندقی است، دارند.
آنا بلفر که یکی از استاد های هوشبری در این دانشگاه است، در ارتباط با این موضوع توضیح داد که، با آزمایش انواع رنگ چشم 58 زنانی که باردار هستند، فهمیده ایم که کسانی که دارای رنگ چشم روشن بودند، در زمان زایمان درد کمتری را حس کردند.

حتی این افراد بعد از عمل زایمان خود دچار اضطراب، افسردگی و ترس و دلهره نشده اند. نتیجه این پژوهش در انجمن درد آمریکا مطرح شده است. با این حال این موضوع نیازمند تحقیقات بیشتری می باشد.
شماری از پژوهشگران دلیل این امر را در ژنتیک افراد دانسته اند. دکتر جری لوهلانن که پژوهشگر ارشد علوم زیست مولکولی در دانشگاه جان مور لیورپول است، می گوید که در حال حاضر همه ما می دانیم که انواع رنگ چشم به دلیل 12 تا 13 تغییر رنگ در میان ژن های مردم تشخیص داده می شود.
با دانستن ای موضوع می توانیم رنگ چشم افراد را توسط ژن های آن ها بفهمیم. این تیم از محققان در تلاش هستند تا نوع رنگ چشم قربانیان تصادف یا قتل از روی اسکلت باقی مانده از آن ها تعیین کنند.

چشم,رنگ چشم,قرنیه,
داشتن مغز فعال تر در چشم قهوه ای ها

وجود ملانین فقط نوع رنگ چشم را مشخص نمی کند، بلکه می تواند ارتباط الکتریکی میان سلول های مغزی به وجود بیاورد. وجود هر چه بیشتر ملانین در مغز می تواند اثر کارکرد سلول های مغزی را بیشتر کند و مغز نیز بیشتر کار کند.
به همین دلیل است که ثابت شده افرادی که دارای رنگ چشم قهوه ای هستند با مغز فعال تری نسب به چشم روشن ها واکنش نشان می دهد.
افراد با رنگ چشم آبی به الکل بیشتر تمایل دارند
پژوهشگران بیمارستان دولتی جورجیا، با مطالعه 12 هزار زن که دارای رنگ چشم روشن تری هستند نسب به کسانی که رنگ چشم تیره دارند، تمایل بیشتری برای خوردن الکل دارند و همچنین مصرف بالایی دارند.

داشتن رنگ چشم روشن در ارتباط با دیابت

دیابت از نوع یک، یکی از بیماری های بسیار پر خطر است که با رنگ چشم ها در ارتباط است. طبق گزارشات محققان ایتالیایی به این نتیجه رسیده ایم که کسانی که دارای رنگ چشم آبی هستند، بیشتر در معرض دیابت قرار خواهند گرفت.

چشم,رنگ چشم,قرنیه,
در طی این تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که در 21 درصد از بیماران دیابتی که در شهر لاتزیو و ساردینا هستند، دارای رنگ چشم آبی می باشند و 9 درصد آن ها از رنگ های دیگر می باشند.