آیا می دانید که آب چه تاثیری در بهبود قلب دارد؟ اگر می خواهید که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا نشوید، باید در طول شبانه روز حدود دو تا سه لیتر آب آشامیدنی مصرف کنید.

آب,بیماری قلبی,قلب,

یکی از متخصصان قلب و عروق در دوازدهمین مراسم کنگره تازه های قلب و عروق، بیان کرد که نوشیدن روزانه آب زیاد و دوری از مصرف نمک و غذا های پر چرب یکی اساسی ترین کار های مهم برای جلوگیری از گرفتن بیماری های قلبی و عروقی است.

وی در ادامه گفتگو خود گفت که خوردن گوشت به شکل سفید و ماهی ها بسیار تاثیر گذار است. همچنین باید از خوردن گوشت های قرمز و روغن های جامد که اشباع شده اند به شدت خودداری کرد.

مصرف میوه های تازه و سبزیجات برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی بسیار مناسب هستند. همچنین داشتن تحرک برای انباشته نشدن چربی ها موثر است. داشتن عادت ورزشی و یا پیاده روی و انجام دادن آن حداقل سه بار در هفته برای سلامت قلب و عروق شما بسیار خوب است.

تاثیر نوشیدن آب بر بیماری های قلبی

علاوه بر آن دانستن این موضوع که آب چه تاثیری در بهبود قلب دارد؟ باید گفت در کنار نوشیدن آب زیاد نداشتن استرس هم مهم است، زیرا استرس و اضطراب از اصلی ترین عامل مبتلا شدن به بیماری های قلب و عروق می باشد.

دکتر بنتون، در این باره بیان کرده است که آب بهتری درمان برای بدن است. آب را فقط نباید در زمان تشنگی مصرف کرد بلکه در هر زمان که آب بنوشیم به بدن خود مثل گوارش و قلب کمک زیادی کرده ایم.

وی در ادامه اشاره کرد که با پایین رفتن فشار خون، ضربان قلب بیشتر می شود. همچنین با انجام فعالیت فیزیکی پیش از حد فشار بسیاری بر روی قلب می تواند باعث حمله قلبی شود، که علت آن نرساندن آب به بدن است.

متاسفانه بسیاری از افراد نمی دانند آب چه تاثیری در بهبود قلب دارد و چقدر می تواند برای بدن مفید باشد. به طور کلی دانشمندان دریافته اند که احتمال مرگ به علت حملات قلبی، در افرادی که روزانه کمتر از پنج لیوان آب می نوشند، در کسانی که حداقل پنج تا هشت لیوان آب روزانه مصرف می کنند 41 درصد بیشتر است.

آب,بیماری قلبی,قلب,

خوب است بدانید که برای غلبه کردن در برابر بیماری های قلبی و عروقی و دیابت یا سرطان، باید از مصرف کربوهیدرات های ساده مانند ماکارونی، برنج سفید، انواع شربت ها و نان سفید خودداری کرد.

مواد غذایی مانند سبزیجات و غلات سبوس دار جایگزین مفیدی برای کربوهیدرات ساده هستند. همچنین برای سلامت قلب بهتر است از مواد غذایی با پروتئین زیاد مصرف کرد.

مصرف کردن مواد غذایی مانند گوشت تازه که از آنتی بیوتیک یا هورمون ها پر نشده اند، ماهی ها، روغن زیتون، آجیل ها، لبنیات، سبزیجات و میوه های تازه سلامت قلب و عروق شما را تضمین خواهند کرد.

جالب است بدانید که داشتن بهداشت برای دهان و دندان ها باعث وارد شدن عفونت و التهاب کمتر در بدن می شود و سلامت دهان برای قلب و عروق بسیار موثر است.