امروزه یکی از سرطان های شایع در بانوان، سرطان رحم و یا سرطان اندومتر تلقی می شود که سالانه افراد بسیاری درگیر خود می کند و در برخی از موارد مشاهده می شود که جان آن ها را می گیرد. خطر ابتلا به سرطان رحم را می توان با چنیدن روش کاهش داد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

پیشگیری از سرطان,سرطان,سرطان رحم,

سرطان رحم انواع مختلفی دارد که علائم آن عبارت اند از: خونریزی غیر عادی، احساس درد در ناحیه پشت، لگن و پا، حالت تهوع و استفراغ، خستگی بیش از حد و بی اشتهایی. در صورت مشاهده هر یک از علائم فوق، به شما پیشنهاد می کنیم تا به یک متخصص زنان مراجعه نمایید و آزمایشات لازم را مورد انجام قرار دهید تا از وضعیت سلامت خود مطلع گردید و در صورت وجود بیماری به درمان آن بپردازید.

بهتر است بدانید که سرطان رحم می تواند بر اثر عوامل گوناگونی همچون نا متعادلی هورمون ها ایجاد گردد و فرد را مورد آسیب قرار دهد. هنگامی که هورمون استروژن افزایش می یابد این سرطان می تواند بروز نماید.

برای این که بتوانید سطح هورمون استروژن را در بدن خود کنترل نمایید، کافی است اقدامات متنوعی همچون متعادل سازی وزن خود را مورد توجه قرار دهید.

جلوگیری از سرطان رحم

برای جلوگیری از سرطان ها روش های گوناگونی وجود دارد که افراد می توانند با انجام آن ها سلامت خود را برای همیشه حفظ نمایند. پیشگیری از سرطان رحم با مصرف قهوه می تواند مورد توجه قرار گیرد و درصد مبتلایان را تا حد زیادی کاهش دهد.

طبق آخرین تحقیقاتی که توسط محققان امپریال کالج لندن صوررت گرفت، دریافتیم که نوشیدن قهوه در بانوان می تواند خطر ابتلا به سرطان رحم را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و علاوه بر آن، نشاط را به خانم ها هدیه ببخشد.

بدین منظور محققان لندنی آزمایش و بررسی های مختلفی را بر روی بانوان انجام دادند و نتیجه رضایت بخشی را به دست آوردند. در پی این پژوهش ها، دریافتیم که بانوانی که روزانه بیش از چهار فنجان قهوه می نوشند ابتلا به سرطان رحم در آن ها 18 درصد کم تر از بانوانی که قهوه مصرف نمی کنند می باشد.

قهوه,پیشگیری از سرطان,سرطان,

لازم به ذکر است که تحقیقات دیگری نیز در این مورد صورت گرفته است. برای مثال ماده های غذایی متفاوت توسط پزشکان و محققان درباره ابتلا به سرطان رحم مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه این آزمایش، قهوه تاثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلا به این سرطان داشته است و از تمامی مواد غذایی هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، برتر و بهتر می باشد.

البته توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه قهوه می تواند باعث نا متعادل سازی هورمون ها گردد زیرا می تواند سطح هورمون استروژن را کاهش دهد و تعادل بین پروژسترون و استروژن را بر هم بزند. استفاده و مصرف نادرست از قهوه می تواند سرطان زود هنگام رحم را در پی داشته باشد.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم مطالبی درباره تاثیر قهوه بر جلوگیری از سرطان رحم در بانوان را برای شما شرح دهیم. امیدواریم با ارائه مطالب فوق توانسته باشیم بر آگاهی و اطلاعات عمومی شما بیفزاییم.