راز مثلث برمودا، برای سال های متمادی ذهن بسیاری از دانشمندان و حتی مردم عادی را به خود مشغول کرده بود. در منطقه برمودا، تا کنون اتفاقات عجیبی رخ داده اند که به علت ناشناخته بودن دلیل آن ها برای عده زیادی جالب هستند.

اما برعکس برخی افراد هم با شنیدن اسم مثلث برمودا، وحشت می کنند و از آن بیزار هستند!

تا به امروز، درباره مثلث برمودا تحقیق های زیادی صورت گرفته و نظریه های زیادی مطرح شده اند اما به راستی مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا، منطقه ای در جنوب شرقی آمریکا می باشد که در اقیانوس اطلس واقع شده است. این منطقه، همان طور که از نام آن پیداست، شکلی مثلثی دارد که تعداد زیادی از اتفاقات تعجب برانگیز در آن به وجود آمده اند.

طی دهه های اخیر، کشتی و هواپیماهای زیادی از مثلث برمودا عبور کرده اند که به طرز باور نکردنی ناپدید شده و دیگر از آن ها هیچ نشانی به دست نیامده است که همین موضوع، محققان را بر کشف راز مثلث برمودا مصمم تر می کند.

درباره راز مثلث برمودا، تحقیقات فراوانی صورت گرفته اند که نتیجه هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت بوده است و حتی بسیاری از آن ها هم تکذیب شده اند. لذا برخی از نظریه های معروف در این رابطه را به شما معرفی خواهیم کرد.

آدم فضایی ها واقعیت دارند؟

به عنوان مثال، در یکی از تحقیقات انجام شده، مسئله موجودات فضایی مطرح شد! باور این موضوع سخت است ولی به اعتقاد برخی افراد، موجودات فضایی وجود دارند و آن ها عامل ناپدید شدن انسان ها در منطقه برمودا هستند.

به عقیده این افراد، در این ناحیه موجودات فضایی انسان ها را می ربایند و از آن ها برای تحقیقات خود استفاده می کنند!

راز مثلث برمودا,مثلث برمودا چیست؟,راز مثلث برمودا,

آتلانتیس گمشده به مثلث برمودا مربوط است؟

آتلانتیس در حقیقت شبه جزیره ای گمشده است که به گفته افلاطون، آن هم مانند مثلث برمودا در اقیانوس اطلس قرار دارد. همین

امر، احتمال ارتباط آن ها را با هم دیگر بیش تر می کند!

طبق نظر افلاطون، آتلانتیس که به آن بهشت گمشده هم می گویند، طی یک روز به علت سیل و زلزله از بین رفت اما تحقیقات علمی، بیانگر آن است که در آن زمان ها، سنگی آسمانی با سطح زمین برخورد کرده که در اثر آن، آتلانتیس نابود شده است.

متاسفانه هنوز درباره واقعیت داشتن یا نداشتن سرزمین آتلانتیس اطلاعات موثقی پیدا نشده اما به اعتقاد برخی افراد، مثلث برمودا عامل نابودی آتلانتیس می باشد!

در منطقه برمودا وسیله ها کار نمی کنند!

یکی از عجیب ترین موضوعات ذکر شده درباره مثلث برمودا، این است که در آن وسیله هایی مانند قطب نما و … دیگر نمی توانند مسیر را نشان دهند و به سرعت خراب می شوند!

در سال 1945، 5 بمب افکن برای انجام یک سری پژوهش ها و تحقیقات در مسیر خود از منطقه برمودا عبور می کردند که در طی مسیر، قطب نماهای همه آن ها از کار افتاد و به همین دلیل، آن ها مجبور به توقف سفر خود شدند.

مثلث برمودا چیست؟,راز مثلث برمودا,مثلث برمودا چیست؟,

در این منطقه گازهای متان وجود دارد.

گاز متان هم به عنوان یکی دیگر از تعداد انبوه راز مثلث برمودا به حساب می آید. وجود این گاز در آب های منطقه برمودا و اثر

منفی آن به آب، باعث افزایش سرعت غرق شدن کشتی ها می شود.

همچنین گاز متان، هواپیماهای در حال گذر از این منطقه را هم به آتش می کشد! به اعتقاد گروهی از دانشمندان، وجود گاز متان در مثلث برمودا از جمله دلایل اصلی ناپدید شدن کشتی ها، هواپیماها و … می باشد.

جریان های گلف استریم هم در مثلث برمودا تاثیر دارند!

جریان گلف استریم، یک جریان اقیانوسی گرم است که در اقیانوس اطلس و سایر مکان ها یافت می شود. به دلیل وجود این جریان، آب و هوای مناطق زیادی از جمله لندن، پاریس و سایر شهر و کشورها، تغییرات منفی داشته اند.

جریان های گلف استریم موجود در منطقه برمودا مانند گاز متان، باعث افزایش سرعت به زیر آب رفتن کشتی ها می شوند و در ناپدید شدن بسیاری از انسان ها نقشی اساسی دارند!

تحقیق درباره مثلث برمودا، برای افراد علاقه مند به این مسائل، می تواند سرگرمی جالبی باشد. به اعتقاد برخی مردم، مثلث برمودا واقعیت ندارد و مانند سرزمین گمشده آتلانتیس تنها یک افسانه است. اما گم شدن افراد زیادی در این منطقه، این فرضیه را به طور کامل رد می کند.

از جمله سایر دلایل نابودی کشتی ها و هواپیماها، می توان آب و هوای نامتعادل این منطقه را نام برد. چرا که در ناحیه برمودا، معمولا طوفان ها و بادهای شدیدی رخ می دهند که به آسانی می توانند هر گونه وسیله اطراف این منطقه را برای همیشه از نظرها پنهان کنند!

تحقیق درباره راز مثلث برمودا همچنان ادامه دارد و با وجود سال ها پژوهش در این زمینه، برخی متخصصان هنوز هم ناامید نشده اند و به دنبال دلایل واقعی این منطقه رعب آور هستند.