مشخصات سریعترین دوربین جهان چیست؟ امروزه دوربین های بسیاری در برند های مختلف در سطح بازار یافت می شوند که تمامی افراد با توجه به بودجه خود به دنبال بهترین و سریع ترین آن برای خود و یا کارشان هستند.

دوربین,دوربین عکاسی,دوربین,

انواع گوناگونی از دوربین ها وجود دارند، برخی از دوربین ها برای استفاده روزانه هستند و می توانند عکس های عادی و روزانه را با کیفیت های مختلف به شما ارائه دهند، ولی برخی دیگر مانند دوربین CUSP تنها برای انجام فیلمبرداری و عکاسی های علمی می باشند. البته توجه داشته باشید که ممکن است با گذشت زمان این دوربین قادر به عکاسی های عادی نیز باشد و افراد بتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند.

اگر می خواهید با مشخصات سریعترین دوربین جهان آشنا شوید با ما تا پایان این قسمت از مقاله همراه باشید.

نحوه عملکرد و مشخصات سریعترین دوربین جهان

پس از تحقیقات فراوان، دریافتیم که سریع ترین دوربین فیلمبرداری جهان به تازگی روانه بازار شده است. این دوربین عکاسی که از آن رو نمایی گردیده، دارای سرعت 70 تریلیون فریم در ثانیه می باشد که رکورد بالا ترین سرعت را در میان دوربین های دیگر شکسته است.

آخرین دوربینی که توسط این تیم با بالا ترین سرعت در تاریخ ثبت شد، تنها 10 تریلیون فریم بر ثانیه قادر به ثبت عکس بود که حال دوربین جدید و فوق العاده CUSP این رکورد را شکست داد.

افراد با این دوربین پر سرعت می توانند از امواج نور و همچنین امواج لیزر به خوبی عکاسی نمایند و آن را با جلوه ها زیبا به نمایش بگذارند. لازم به ذکر است که نام این دوربین CUSP می باشد و در دانشگاه کل تک واقع در کالیفرنیا تهیه و ساخته شده است. کلمه CUSP مخفف عبارتCompressed Ultrafast Spectral Photography تلقی می شود.

دوربین CUSP به گونه ای است که پالس های کوتاه از نور لیزر را مورد استفاده قرار می دهد، لازم به ذکر است که این پالس های کوتاه فقط یک فمتوثانیه به طول می انجامد.

دوربین عکاسی,دوربین,دوربین عکاسی,

حال که با نحوه کارکرد اولیه این دوربین فوق فشرده آشنا شدید، باید بگوییم که این پالس های کوتاه توسط یک سیستم نوری به نور های کوچک و کوتاه تری تقسیم می شوند. در ساختار دوربین پر سرعت و قدرتمند CUSP سنسور های فوق پیشرقته و تخصصی قرار دارد که این پلاس ها به این سنسور ها برخورد کرده و موجب می شوند تصویر زیبایی نمایان گردد.

از دیگر مشخصات سریعترین دوربین جهان می توان به سرعت بالای انجام این اتفاق اشاره کرد، به گونه ای که 70 تریلیون بار در ثانیه این موضوع رخ خواهد داد. توجه داشته باشید که پلاس های ذکر شده پس از برخورد به سنسور هر یک به تنهایی می توانند یک عکس مخصوص را ایجاد نمایند.

دانشمندان و محققان این پروژه در نظر دارند تا قابلیت های دیگری همچون انتشار نور بسیار کوتاه، انتقال فوتون در سرویس ابری، بافت های بیولوژیکی، همجوشی هسته ای و انتشار موج را به دوربین سریع و فوق العاده CUSP اضافه نمایند.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با یک دوربین فوق سریع و قدرتمند که دارای سنسور ها و اجزای بسیار تخصصی می باشد آشنا نماییم. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه مطالب فوق، به آگاهی و اطلاعات عمومی شما افزون نماییم.