عکس پانوراما در اندروید به عکس های 360 درجه ای گفته می شود که معمولا در گوشی های با اندروید 4 به بالا می توان انجام داد اما بدون شک قابلیت های عکاسی پانوراما بیشتر از آنچه است که در گوشی های اندروید تعبیه شده و برای گوشی هایی که از این قابلیت برخوردار نیستند برنامه هایی را قرار داده اند که کاربران به راحتی بتوانند عکس های دلخواه خود را بگیرند. در این مقاله برای شما به معرفی چند مورد از آپ های عکس پانوراما پرداخته ایم که دارای قابلیت های مناسبی هستند.

360panorama

یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین برنامه های عکاسی  360panorama می باشد  که توسط شرکت TeliportMe منتشر شده است. با نصب این برنامه بر روی گوشی های خود قادر خواهید بود عکس پانوراما در اندروید را به بهترین شکل ممکن در گوشی خود داشته باشید. برای گرفتن عکس پانوراما کافیست که برنامه مورد نظر را باز نمایید و گوشی موبایل خود را به آرامی از سمت چپ به راست حرکت دهید و در نهایت برنامه عکس های گرفته شده در کنار هم قرار می دهد و تصویری یکپارچه را در اختیار شما قرار می دهد، همچنین از طریق این برنامه می توانید عکس های گرفته شده را در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید.

اگر برای ثبت منظره های بی نظیر به کادرهای محدود قانع نیستید بهتر است که اینِ برنامه را نصب نمایید و ایده های خلاقانه ای را برای عکاسی در اختیار داشته باشید. هر برنامه ای از مزایا و مزیت هایی برخوردار است که برنامه 360 panorama  هم از این حیث مستثنا نیست. برخی از این ویژگی ها شامل: ذخیره تصاویر به صورت خودکار در کارت حافظه، اضافه نمودن جلوه های d3 ، قابلیت اشتراک گذاری تصاویر و تماشای آن ها به صورت سه بعدی، محتاج نبودن به قطب نما برای ثبت تصاویر، آپلود مستقیم در فیسبوک، برچسب گذاری مکان جغرافیایی، دارا بودن گزینه HD می شود. بنابراین می توان گفت بهترین نرم افزار پانوراما اندروید می باشد.

برنامه پانوراما اندروید,بهترین آپ عکس پانوراما در اندروید,بهترین نرم افزار پانوراما اندروید,

Ardboard Camera

به وسیله برنامه هایی که در گوگل منتشر شده است می توانید تصویر های 360 درجه به ثبت برسانید یکی از این برنامه ها Ardboard Camera می باشد که به راحتی می توانید آن ها را هم به اشتراک بگذارید. هنگام تعطیلات و سفر یا در جمع های خانوادگی می توانید عکس های خود را ثبت نمایید و توسط عینک واقعیت مجازی گوگل آن ها را نگاه کنید. واقعیت مجازی به تکنولوژی اطلاق می شود که به کاربر اجازه می دهد تا با یک محیط شبیه ساز رایانه ای در ارتباط باشد، به طور کلی می توان گفت پروژه واقعیت مجازی یک محیط شبیه ساز رایانه ای است که به آن محیط چند رسانه ای هم گفته می شود، و این قابلیت را دارد که حضور فیزیکی شما را در یک منطقه یا دنیای مجازی  برای شما شبیه سازی نماید. بنابراین می توان گفت بهترین آپ عکس پانوراما در اندروید برنامه Ardboard Camera است.

photaf panorama

یکی از پرطرفداران ترین حالات عکس برداری همان عکس های 360 درجه و یا پانوراما می باشد که می توانند تمامی جزئیات را به خوبی ثبت نمایند. بعضی از دوربین ها به صورت پیش فرض قابلیت عکس برداری 360 درجه را دارا هستند اما کفیت ثبت آن ها خوب نمی باشد، پس اگر شما هم از افرادی هستید که علاقه مند به عکاسی هستید می تواند برنامه photaf panorama  را به عنوان یکی از بی عیب ترین آپ ها برای ثبت تصاویر پانورامایی خود بر روی گوشی نصب نمایید، این برنامه توسط شرکت Bengigi توسعه یافته و در گوگل پلی آن را منتشر نموده اند.

یکی از بهترین قابلیت هایی که در این برنامه می توان مشاهده نمود این است که با دقت تمام این تصاویر را به ثبت می رساند یعنی زاویه و جهات تصاویر توسط سنسورهایی که در دستگاه موجود است تشخیص داده می شود و در نهایت دقت آن ها را در حافظه ذخیره می نماید. هنگام ثبت عکس پانوراما در اندروید کافیست این برنامه را بر روی گوشی خود فعال نمایید و گوشی را به اطراف بچرخانید در نهایت به راحتی می توانید عکس 360 درجه خود را ثبت کنید.

نرم افزار پانوراما اندروید,برنامه پانوراما اندروید,بهترین آپ عکس پانوراما در اندروید,

اپلیکیشن پانوراما

یکی از اپلیکیشن هایی که توسط سرور گوگل ارائه شده است اپلیکیشن پاتوراما می باشد که بهترین برنامه پانوراما اندروید لقب گرفته است، برای استفاده از این نرم افزار نیازی نیست مانند دیگر برنامه ها گوشی خو را تنظیم نمایید و آن را به طرفین بچرخانید کافیست که این برنامه را بر روی گوشی خود راه اندازی نمایید تا بدون هیچ زحمتی عکس های پانورامایی مقابلتان قرار گیرد  و برای شات نمودن دکمه شات را بزنید. این برنامه را می توانید در گوگل پلی دانلود نمایید لازم به ذکر است که بگوییم هیچ گونه قابلیت اضافه ای را بر روی این نرم افزار نصب نکرده اند.

بهترین نرم افزار پانوراما اندروید,نرم افزار پانوراما اندروید,برنامه پانوراما اندروید,

Panorama Crop

امروزه فوتوگرافی در بین مردم کارایی زیادی پیدا کرده است و با موبایل های اندروید می توان قابلیت حرفه ای شدن در عکاسی را به خوبی به دست آورد. اینستاگرام بر روی این موضوع به خوبی کار کرده است ، دقیقا برای همین هدف در بین مردم جای باز کرده، بنابراین بهتر است با نرم افزاری آشنا شوید که مخصوص برنامه اینستاگرام می باشد و می توانید با آن یک عکس را به 10 عکس تقسیم کنید، هر چند معمولا می توانید عکس پانوراما اندرویدی را در گوشی های خود ثبت کنید اما با تکه تکه نمودن عکس مخاطب را وادار می کنید که تمامی عکس ها را مشاهده نماید.