برای هوشمند سازی ساختمان می توانید از دزدگیرهای موجود در بازار که از لحاظ ظاهری مدل ها و انواع مختلفی را شامل می شوند انتخاب کنید و اما نکته قابل توجه اینکه همه آن ها دارای ساختار مشترکی هستند و برای هوشمند سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که شب فرا می رسد ما به این فکر خواهیم کرد، آیا دزد به راحتی و بدون هیچ نشانی به محل کار و یاخانه مان می تواند وارد شود و ترس و استرس وجودمان را فرا می گیرد. در واقع در چنین مواقعی به اتفاق های بد، دوستان و آشنایان مان فکر می کنیم و این ترس ما را دو چندان می کند و آرزو می کنیم که جای آن ها نباشیم. اما بهتر است به جای فکر کردن به اتفاقات بد و نگران بودن به فکر تهیه دزد گیر اماکن و سیستم اعلام سرقت باشیم که از حریم خصوصی ما دفاع کرده و با اعلام صدا، اعمال غیر قانونی را گزارش دهد. در واقع هوشمند سازی ساختمان در ایران سابقه نداشته و بیشتر برای خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و در خانه های سنتی کمتر استفاده می شود. اما امروزه در زمان ساخت ساختمان شاهد برق کشی برای هوشمند سازی و دزدگیر اماکن هستیم.

ساختمان هوشمند,هوشمند سازي ساختمان,هوشمند سازی ساختمان,

ساختمان هوشمند در موارد بسیار زیادی باعث آسایش و راحتی ما خواهد شد. همچنین شما می تواند با گوشی همراه خود زمانی که خارج از منزل هستید کنترل وسایل را بر عهده بگیرید. حتی قادر خواهید بود بدون اینکه در منزل حضور داشته باشید صدای تلوزیون را کم و زیاد کنید.

با هوشمند سازی اماکن می توانید امنیت ساختمان خود را تامین کنید.

از جمله مزایای دزدگیر اماکن می تواند به مواردی از جمله؛ جلوگیری از ورود افراد ناشناس به منزل و همچنین در صورت ورود افراد ناشناس می تواند شما یا پلیس را در جریان قرار دهد یا با صدای آژیر خود باعث فرار دزدان شود.

 هوشمند سازی ساختمان را فراموش نکنیم!

هوشمند سازی ساختمان بیسیم,هوشمند سازی ساختمان چیست,ساختمان هوشمند,

خانه هوشمند

ساختمان هوشمند جایی است که همه دستگاه های متصل به اینترنت و متصل به هم برای کنترل از راه دورِ لوازم و سیستم های فعال در منزل مانند امنیت روشنایی و لوازم خانگی و… استفاده می شود. مهم ترین ویژگی یک خانه هوشمند اتصال لوازم منزل و ارتباط آن ها با یکدیگر است. با پیشرفت تکنولوژی امکان هوشمند سازی ساختمان بدون سیم کشی هم فراهم شده است که این امر باعث کاهش هزینه های ساخت و جلوگیری از تخریب می باشد.

  • امنیت هوشمند با استفاده از دوربین های مدار بسته و سنسورهای امنیتی و یکپارچگی با سیستم های اعلام خطر و اطفا حریق
  • روشنایی هوشمند با قابلیت یکپارچگی و توسعه با سنسور ها و سرویس های مختلف و همچنین تضمین کاهش مصرف انرژی
  • لوازم یکپارچه شامل درب ها و دستگیره های هوشمند آیفون هوشمند، پرده، کلید و پریز هوشمند نگهداری گیاهان و گلدان ها و فضای سبز
  • سنسورهای یکپارچه و متصل شده به سیستم های گرمایشی و سرمایشی سیستم روشنایی و امنیت
  • پارکینگ هوشمند با استفاده از دوربین و سنسورهای اینترنت اَشیا

اگر شما ساختمان و یا خانه خودتان را به اینترنت اَشیا مجهز کنید بستر لازم برای همه تجهیزات ساختمان را فراهم نموده اید با این امکان توسعه آتی و تکمیل فرایند هوشمند سازی را در اختیار خواهید داشت.و تمامی لوازم خانگی هوشمند از جمله وسایل آشپزخانه سیستم های صوتی و تصویری قابلیت اضافه شدن به این بستر یکپارچه را خواهند داشت.

دوربین مدار بسته

شما شاید جز آن دسته افرادی باشید که به دنبال تهیه یک دوربین مدار بسته برای نظارت بر شرایط محیط کار و یا منزل تان باشید. دوربین های مدار بسته را می توان به دو نوع دیجیتالی و ویدیویی تقسیم کرد و انتخاب شما بسته به انتظارتان از دوربین مداربسته می باشد. اولین دوربین مدار بسته را در جهان فردی به نام «والتر برش» ساخته و در واقع اولین دوربین مداربسته توسط ارتش المان و در اواسط قرن نوزدهم برای نظارت دقیق بر چگونگی پرتاپ موشک به کار گرفته شد. شما نیز می توانید برای هوشمند سازی ساختمان خود از دوربین های مدار بسته با مدل ها و طرح های متنوع بهره بگیرید.

هوشمند سازي ساختمان,هوشمند سازی ساختمان,هوشمند سازی ساختمان بیسیم,

نور پردازی

در گذشته های دور نور پردازی فقط برای مکان های تجاری مراکز تفریحی و مراکز اداری استفاده می شد اما امروزه با گسترش تکنولوژی از نور پردازی در هتل ها منازل بانک ها و رستوران ها و برج ها می توان استفاده کرد. طراحان ساختمان امروزه توانسته اند به این نکته پی ببرند که نورپردازی ساختمان چه در شب و چه در روز بسیار با اهمیت می باشد. آنان با نور پردازی های ساده می توانند به زیبایی یک ساختمان کمک بسیاری کنند. این تفکر اشتباه که نور پردازی ساختمان فقط مخصوص نمای ساختمان است را از ذهن تان دور کنید چرا که در سال های اخیر شاهد استفاده از نور پردازی در فضای داخلی خانه حیاط و حتی طراحی سرویس چوب و مبلمان بوده ایم که به مراتب باعث هوشمند سازی ساختمان می شود.