تمام شدن شارژ گوشی همراه به هنگام استفاده از جمله مشکلات مشترک همه افراد می باشد. اگر شما هم تمایل دارید که طرز نگهداری از باتری موبایل  و چه راهکارهایی باعث طول عمر آن می شود را بدانید، در این مقاله همراه ما باشید.

قرار دادن ویبره موبایل در کم ترین حالت خود

موتور بسیار کوچکی به نام موتور چرخان نامتوازن لرزش جرم در همه گوشی ها واقع شده که قطعه نامتوازنی در کنار آن چسبانده شده است. هنگامی که این قطعه می چرخد موجب ویبره یا لرزش موبایل می شود.

اگر تمایل دارید که به نگهداری باتری موبایل خود کمک کنید لازم است که در قسمت تنظیمات به بخش صدا بروید و اگر به هنگام تایپ به ویبره آن نیازی ندارید بهتر است که آن را غیر فعال کنید.

هم چنین برخی از آپ های کیبورد این قابلیت را دارند که تنظیمات بیشتری انجام دهید و ویبره گوشی را در زمان تایپ غیر فعال کنید.

طرز نگهداری از باتری موبایل,طول عمر باتری گوشی,طرز نگهداری از باتری موبایل,

خاموش کردن وایرلس به هنگام عدم استفاده

زمان هایی که از WiFi و Bluetooth استفاده نمی کنید بهتر است که آن ها را غیر فعال کنید. اگر WiFi همواره روشن باشد هر چند لحظه شبکه ی جدیدی را جستجو می کند.

عملکرد Bluetooth هم به همین روش می باشد و باعث افزایش مصرف باتری می شود. اندروید قادر خواهد بود با ورود و خروج سریع از وضعیت خواب باتری گوشی را افزایش دهد.

اما باید گفت آنچه که از به خواب رفتن گوشی جلوگیری می کند GPS است. در نتیجه زمانی که به GPS احتیاج دارید آن را روشن کنید در غیر این صورت GPS خاموش باشد.

هنگامی که به مسافرت های طولانی می روید، بین دکل‌ های مخابراتی گوناگون گوشی شما تغییر آنتن خواهد داشت و همین مسئله موجب می شود باتری گوشی تان سریع تر خالی شود.

بنابراین اگر می خواهید به نگهداری باتری موبایل تان بپردازید بهتر است هنگامی که تماس ضروری نداشته و تمایل دارید مدت زیادی موسیقی گوش کنید حالت پرواز موبایل را فعال کنید.

طول عمر باتری گوشی,طرز نگهداری از باتری موبایل,طول عمر باتری گوشی,

مدیریت آپ ها

بهتر است تنها آپ هایی را که همواره به آن ها نیاز دارید روی گوشی همراه تان نگه دارید. اگر که تعداد این آپ ها افزایش یابد هم باعث کاهش سرعت گوشی شما شده و هم از طول عمر باتری گوشی می کاهد.

در تنظیمات گوشی به قسمت Battery بروید تا هر اپلیکیشنی را که چه میزان باتری مصرف می کند برای شما نمایش دهد.

بهتر است آپ هایی را که باتری بیشتری مصرف می کنند حذف کنید و به جای آن نسخه همان را سبک تر می باشد دانلود کنید. یا اینکه می توانید اپلیکیشنی که به آن شباهت بیشتری دارد نصب کنید.

لازم است آن دسته از آپ هایی را که نیاز ندارید همیشه فعال باشند بهینه کنید تا باعث کاهش مصرف باتری شود.

اگر که آپ های گوشی از تعداد زیادی برخوردار باشد آپدیت های لحظه به لحظه آن می تواند از طول عمر باتری گوشی بکاهد.

طرز نگهداری از باتری موبایل,طول عمر باتری گوشی,طرز نگهداری از باتری موبایل,

حذف کردن فهرست آپ های اخیراً استفاده شده

زمانی که کارتان با اپلیکیشنی به پایان می رسد بهتر است که از آن خارج شوید زیرا به کار خود در پشت صحنه ادامه خواهد داد. اینکه تنها دکمه back را بزنید کافی نمی باشد.

لازم است که فهرست آپ های تازه مورد استفاده قرار گرفته را مرتب حذف کنید. در صفحه اصلی موبایل ابزارک هایی که واقع شده اند به صورت مرتب به روز رسانی می شوند تا تغییرات پیش آمده را به شما اطلاع دهند.

این به روز شدن ها باعث می شود اجازه ندهند آپ ها فعالیت شان را به پایان برسانند. در نهایت اگر تمایل دارید عمر باتری گوشی تان حفظ شود ابزارک های صفحه اصلی را مرتب حذف کنید یا در حداقل ممکن خود نگه دارید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن آپ ها

حتماً برای تان پیش آمده است که در هنگام کار با گوشی ناگهان نوتیفیکیشن ناخواسته ای برای تان آمده است. این نوتیف ها علاوه بر این که آزار دهنده می باشند بلکه باعث گرفتن نیروی پردازنده هم می شوند.

برای نگهداری باتری موبایل تان لازم است که در تنظیمات به بخش Notification بروید. در آنجا قادر خواهید بود تنظیمات ویژه ی نوتیفیکیشن ها را مشاهده کنید.

برای اینکه همه ی نوتیفیکیشن های آپ مورد نظر غیر فعال شود لازم است که روی  آپ مورد نظر کلیک کرده و گزینه Block All را فشار دهید.

این عمل موجب می شود پردازنده به چک کردن این توتیف ها مشغول نبوده و در نهایت باعث کاهش مصرف باتری شود.