سناریوی مصور، در زمینه های گوناگونی کاربرد دارد. به علت جدید بودن این سناریو، عده کمی با آن آشنایی دارند و حتی در مواردی نام آن را هم نشنیده اند. در صورتی که حوزه های فعالیت بسیار گسترده ای دارد. به عنوان مثال، از آن علاوه بر صحنه های فیلم برداری، در شرکت ها و … نیز استفاده می شود.

همه ما به دلایل مختلفی بخشی از برنامه روزانه خود را فراموش کرده ایم و برای جبران این فراموشی، مجبور به صرف وقت بیش تر و انجام کارهای عقب افتاده مان شده ایم. با استفاده از سناریوی مصور، می توان از چنین مشکلاتی در زندگی و به خصوص کارخانه ها جلوگیری کرد.

در صحنه های فیلم برداری، با استفاده از این روش، یک سری عکس قبل از شروع هر سکانس پخش می شود و در شرکت ها هم مسئولان مربوطه، از آن برای تنظیم کردن ساعت قرارها، مشورت و چنین مواری بهره می برند.

با توجه به عدم آشنایی بیش تر افراد با این موضوع و اهمیت سرشار آن، در این مقاله برخی از مهم ترین کاربرد سناریوی مصور را به شما معرفی می کنیم.

سناریوی مصور,کاربرد سناریوی مصور,سناریوی مصور,

برنامه های خود را مرتب کنید!

برنامه ریزی دقیق، اصلی ترین عامل پیشرفت یک شرکت و شغل های دیگر می باشد. بدون برنامه ریزی، مسئولیت های کارکنان به درستی مشخص نمی شوند و این امر در نهایت به شکست آن گروه می انجامد.

به این منظور، باید با یادداشت کردن تمام نکته ها شروع کنید. نکته برداری از نکته های جزئی و اصلی، وظیفه تان را به شما نشان می دهد و به این صورت بهتر می توانید در حرفه خود پیشرفت کنید.

با این روش از نظرات همه افراد بهره مند شوید.

به اعتقاد برخی افراد، بهترین مزیت سناریوی مصور، مشارکت بخش بزرگی از عوامل تولید در تصمیم گیری ها می باشد.

متاسفانه در برخی از شغل ها، سهام داران و کارفرماها تنها به اصول و روش های خود اطمینان دارند و نه تنها از نظرات دیگران استفاده نمی کنند، بلکه به آن ها اجازه اظهار نظر هم نمی دهند! شنیدن نظرات متفاوت دیگران، گاهی اوقات می تواند یک ایده منحصر به فرد را به ذهن شما برساند که کسب و کارتان را رونق دهد.

با سناریوی مصور حرف خود را واضح بیان کنید.

بسیاری از سوء تفاهم ها و درگیری های به وجود آمده بین افراد مشغول در شغل های مختلف، به علت اشتباه متوجه شدن منظور یک فرد بوده است. چنین وضعیتی، علاوه بر ایجاد مشکلات مختلف، باعث کینه بین افراد هم می شود.

برای جلوگیری از این مشکل، می توانید در محیط کار خود از سناریوی مصور استفاده کنید تا بتوانید به ساده ترین شیوه حرف های تان را به دیگران بیان کنید تا آن ها هم منظور شما را بهتر متوجه شوند.

جالب است بدانید، سناریوی مصور هم مانند سایر روش ها ترتیب های خاصی دارد که اگر به درستی انجام شوند، تضمین کننده پیشرفت شما هستند.

هدف خود را تعیین کنید.

در این شیوه، ابتدا باید هدف خود و نتیجه ای که بعد از انجام دادن مرحله اول و سایر مراحل انتظار دارید را برای خود و سایر اعضا مشخص کنید.

مسلما، نتیجه گرفتن از هر کاری با تداوم و پشتکار داشتن در آن و سپس به ترتیب انجام دادن تمام مراحل کسب می شود. بنابراین این مسئله را مورد توجه قرار دهید.

کاربرد سناریوی مصور,سناریوی مصور,کاربرد سناریوی مصور,

آینده نگر باشید!

در بعضی از مراحل سناریوی مصور، به دلیل برخی مشکلات، امکان انجام یک مرحله از پیش در نظر گرفته شده وجود ندارد و برای به اتمام رساندن کار خود؛ مجبور به استفاده از سایر روش ها هستیم.

بهتر است از همان ابتدا در برنامه ریزی خود برای هر مرحله یک روش دیگر هم انتخاب کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، کارهای تان به تعویق انداخته نشوند و بتوانید به سرعت به برنامه بعدی خود رسیدگی کنید.

مشکلات را به خوبی بررسی کنید.

در تمام مراحل پرژه، امکان به وجود آمدن موانع جزئی وجود دارد که اگر به خوبی بررسی نشوند، از ادامه کار جلوگیری می کنند.

در این مواقع، علاوه بر استفاده از دانش خود، خوب است از تجربیات سایر کارمندان و دوستان خود نیز بهره ببرید تا وقت خود را از دست ندهید. سناریوهای مصور، در صورت دقت پدید آورنده آن ها، از بروز مشکلات جلوگیری می کنند و حتی باعث حرفه ای تر دیده شدن شما هم می شوند.

سناریوی مصور امروزه توسط بسیاری از افراد حرفه ای جهان به کار گرفته می شود. این سناریو، مخصوص کارهای گروهی طراحی شده و در صورت استفاده در گروه، افراد گروه را با هم دیگر از قبل بیش تر متحد می کند و همکاری بین اعضا را هم افزایش می دهد.

اگر شما هم به دنبال راه های ساده ای برای پیشرفت کسب و کارتان هستید و می خواهید از روش های جدید بهره ببرید، هر چه سریع تر آمادگی لازم برای طراحی سناریوی مصور مخصوص به خود را کسب کنید و به شغل خود تحول ببخشید!