قطعا یک برنامه ماشین حساب اندروید، می تواند نقش زیادی در زندگی ما داشته باشد. حال می تواند این ماشین‌ حساب ها بسیار حرفه ای و برای مهندسی باشد، یا این که یک ماشین حساب بسیار معمولی فقط برای رفع نیاز روزانه باشد. برخی از موبایل ها، خودشان ماشین حساب های معمولی و عادی دارند، اما  شاید برای کسانی که دنبال یک ماشین حساب حرفه ای هستند، ماشین حساب های موبایل برایشان کافی نباشد. حال با ما همراه باشید تا برخی از این برنامه های‌ کاربردی ماشین حساب را برایتان  شرح دهیم.

ماشین حساب ها چه نقشی در زندگی روزه مره دارند؟

شاید در زندگی روزمره، نیازی به مسئله های پیچیده ریاضی نداشته باشیم، اما قطعا به یک جمع و تفریق ساده نیاز پیدا می کنیم؛ و اگر مشکل حل کردن اعداد به صورت ذهنی هم داشته باشیم، نمی توانیم از پس جمع و تفریق کردن آن اعداد بربیاییم. پس نیاز به یک برنامه ماشین حساب اندروید داریم تا بتواند کارهای ما را انجام دهد. مثلا تصور کنید که شاغل هستید و عادت دارید که حساب های دخل و خرج خود را روزانه حساب کنید، قطعا برای حساب کردن دخل و خرج، به تنهایی و حساب کردن ذهنی نمی توانید اکتفا کنید؛ زیرا کم و زیاد شدن حتی یک رقم، می تواند باعث بهم زدن‌ کل حساب های شما شود.

معرفی تعدادی از بهترین برنامه های ماشین حساب

Calzy

این برنامه ماشین حساب، برای افرادی که به دنبال یک ماشین حساب مهندسی هستند، بسیار مناسب و کاربردی است. شما می توانید با این ماشین حساب، تمامی معادلات ریاضی را به راحتی انجام دهید. همچنین صحفه نمایش برنامه کلزی به طوری طراحی شده است که شما تا حدود 5 میلیون می توانید اعداد را با یکدیگر محاسبه کنید.

تاریخچه اعداد سیو شده و فهرست نشان شده ها، یکی دیگر از نکات مثبت این برنامه است که شما با وارد شدن در تاریخچه می توانید تمام معادلات انجام شده خود را ببینید و سپس با ضربه زدن بر روی آن دوباره، اعداد را محاسبه کنید و یا این که اعدادی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، را درون نشان شده ها ذخیره کنید و یا حتی می توانید اعداد را قفل هم کنید.

البته به یاد داشته باشید که این برنامه هم نسخه ios دارد و هم اندروید؛ زمان دانلود کردن به این دو گزینه دقت کنید.

انواع برنامه های ماشین حساب,برنامه ماشین حساب اندروید,بهترین برنامه ماشین حساب اندروید,

Scalar

تنظیمات فوق پیشرفته و صحفه نمایش رنگ رنگی این اپلیکیشن، باعث شده است تا از بهترین برنامه ماشین حساب اندروید شناخته شود. در تنظیمات فوق پیشرفته، می توانید ابعاد صحفه محاسبه را کوچک یا بزرگ کنید؛ یا اینکه رنگ کلیدها را عوض کنید. همچنین این ماشین حساب هم مانند ماشین حساب کلزی، دارای تاریخچه و موارد نشان شده ها است که شما می توانید تا 2 میلیون اعداد را محاسبه کنید. برنامه scalar  دارای قسمت بندی های مختلف می باشد که شما می توانید نسبت به نوع استفاده آن ها را به حالت معمولی، مهندسی و… تنظیم کنید.

البته به یاد داشته باشید که نسخه اصلی اسکالر، پولی است و شما می توانید نسخه پرو آن را نصب کنید.( نسخه پرو تمامی قابلیت های‌ نسخه اصلی را ندارد و فقط پیش زمینه ای از برنامه اصلی را به شما نشان می دهد که اگر به دنبال قسمت های حرفه ای نیستید، این برنامه برایتان بسیار مناسب است).

Caclc tape

یک برنامه ماشین حساب اندروید، با صحفه نمایش بسیار بزرگ و اعداد خوانا، برای کسانی که از مشکل ضعیفی چشم رنج می برند، بسیار معرکه است. Caclc tape  یک برنامه ماشین حساب مهندسی است اما می توانید از آن به عنوان یک ماشین حساب معمولی هم استقاده کنید. تفاوت این برنامه با دیگر ماشین حساب ها در این است که سطح اعداد را در زیر آن می نویسد؛ مثلا شما اعداد میلیونی را باهم محاسبه می کنید و جواب یک عدد میلیاردی در می آید، زیر نویس هم جواب را برای شما به صورت حروف و در هر دسته  ارقام که قرار داشته باشد، برایتان زیر نویس می کند.

Quickey calculator

این برنامه ماشین حساب اندروید، با صحنه نمایش منحصر به فرد، توانسته در لیست پردانلود ترین ها قرار گیرد. همچنین Quickey calculator نسبتا نیمه حرفه ای است و برای انجام امور روزانه بسیار مناسب است و همه سن افراد می توانند از آن استفاده کنند. در تنظیمات پیشرفته هم می توانید رنگ صحفه محاسبه، رنگ کلید اعداد و نوع فونت و اعداد را عوض کنید و نسبت به سلیقه خود آن ها را تنظیم کنید.

این اپلیکیشن گزینه پاک کردن تاریخچه هم دارد که می توانید برای پر نشدن حافظه از آن استفاده کنید و هر موقع که تاریخچه را نیاز نداشتید، آن را تنها با کلیک کردن بر روی یک دکمه، پاک کنید.

بهترین برنامه های ماشین حساب,انواع برنامه های ماشین حساب,برنامه ماشین حساب اندروید,

Calculator++

اگر به اسم این اپلیکیشن دقت کنید، متوجه می شوید که  تفاوتی با بقیه برنامه ها دارد؛ آن هم این که یک ماشین حساب حرفه ای یا همان پلاس می باشد. این به این معناست که امکانات این برنامه ماشین حساب اندروید، نسبت به دیگر برنامه ها زیاد تر و پیشرفته تر است. همچنین calculator++ قابلیت تبدیل شدن به یک ماشبن حساب معمولی و عادی را دارد که اگر نیاز به قسمت مهندسی آن نداشتید، می توانید آن را به حالت معمولی باز گردانید.

یکی از قابلیت های منحصر به فرد این برنامه، نشان دادن صورت حساب‌ کامل است که می توانید برای دخل و خرج، محاسبه حساب های مالی، پرداخت مالیات و انجام دادن امور روزانه از آن استفاده کنید.