اخیرا قابلیت قفل گوشی با صدا،  در بعضی از نسخه های گوشی های اندرویدی و IOS فعال شده است. به گفته کاربران، استفاده از این روش، باز کردن قفل گوشی را در شرایطی که امکان استفاده از انگشتان دست وجود ندارد، بسیار مناسب می باشد.

با در نظر گرفتن دزدی های مختلف در خیابان ها، مراکز خرید و مکان هایی مانند این ها، لازم است برای گوشی هوشمند خود یک قفل ترجیحا سخت و امن انتخاب کنید. این شیوه، امنیت تلفن همراه شما را بیش تر از قبل تامین و به شما آرامش خاطر می بخشد.

گاهی اوقات نیز هنگام خروج از یک مکان، گوشی خود را فراموش می کنیم که همین قفل ساده می تواند مانع از فاش شدن اطلاعات شخصی و عکس های ما توسط دیگران شود!

در گوشی های هوشمند انواع قفل گوشی وجود دارند که هر کدام از آن ها از لحاظ تامین امنیت تلفن، با دیگری متفاوت هستند.

انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا,انواع قفل گوشی,

برای ایجاد قفل برای موبایل تان، می توانید یکی از 4 حالت الگو، پسورد، تشخیص چهره و اثر انگشت را انتخاب کنید. تشخیص چهره و اثر انگشت در گوشی های جدیدتر وجود دارند اما 2 حالت دیگر در اکثر گوشی ها با هر اندرویدی امکان پذیر هستند.

در بین همه قفل ها، الگو نسبت به بقیه راحت تر است و امکان فراموشی آن هم کم تر می باشد. اگر چه در صورت انتخاب یک قفل آسان و متداول در بین کاربران موبایل، بدون هیچ مشکلی توسط دیگران قابل شناسایی می باشد. پس اگر به این نوع از قفل علاقه دارید، بهتر است یک مدل خاص را انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکلات مختلف نشوید.

پسورد نسبت به الگو امنیت بالاتری دارد و چندان هم قابل حدس نیست. البته اگر تاریخ تولد و چنان اعداد واضحی را برای پسورد گوشی تان در نظر بگیرید، دیگران و به خصوص افراد نزدیک شما به راحتی می توانند قفل را باز کنند و به اطلاعات تان دسترسی داشته باشند.

تشخیص چهره و اثر انگشت، امن ترین قفل های گوشی هستند که تنها با ورود به تنظیمات موبایل و طی چند مرحله ساده، می توانید آن ها را فعال کنید و دیگر بابت از دست دادن عکس و فیلم ها و … موجود در موبایل تان نگرانی نداشته باشید!

قفل گوشی با صدا,انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا,

در صورت فراموشی رمز انتخاب شده، چه اقداماتی انجام دهیم؟

از یاد بردن رمز ایجاد شده برای گوشی، یکی از شایع ترین مشکلات بین افراد با هر رنج سنی می باشد. خوشبختانه برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد. امروزه روش های مختلفی برای باز کردن قفل گوشی کشف شده اند و مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرند.

در این شرایط، می توانید از حساب گوگل تان استفاده کنید. بعد از چند بار اشتباه وارد کردن رمز گوشی، عبارت رمز خود را فراموش کرده اید در پایین صفحه نمایش شما نمایان می شود که با انتخاب آن و وارد کردن اطلاعات حساب گوگل تان، باید یک رمز جدید برای خود در نظر بگیرید.

روش های مفید دیگری مانند استفاده از قابلیت Find My Mobile، Android Device Manager و … هم وجود دارند که بسیار ساده هستند و به راحتی قفل گوشی شما را باز می کنند.

اما آخرین راه حل در این شرایط، استفاده از بازگشت به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری می باشد. با ریست فکتوری کردن موبایل، تمام اطلاعات ذخیره شده در گوشی پاک می شوند و امکان دسترسی به آن ها از بین می رود. این شیوه به علت پاک شدن همه فایل و عکس ها، کم تر مورد توجه قرار می گیرد.

چگونه از صدای خود برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنیم؟

همان طور که گفته شد، قابلیت قفل گوشی با صدا در گوشی های با اندروید 7.0 و بالاتر امکان فعال سازی دارد که به عنوان یکی از بهترین و امن ترین قفل های گوشی در بین متخصصان و حتی مردم عادی شناخته شده است.

برای دسترسی به این ویژگی، تنها باید دستیار گوگل یا همان Google Assistant را در موبایل تان فعال کنید.

پس از طی این مرحله، باید در تنظیمات گوگل اسیستنت ویژگی باز کردن قفل گوشی با صدا ( Voice Unlock) را انتخاب و صدای خود را برای گوگل پخش کنید.

بعد از این مرحله، کافیست عبارتی که میخواهید قفل گوشی با آن باز شود را به یاد داشته باشید. نکته حائز اهمیت این است که جمله مورد نظرتان، یک عبارت خاص، تقریبا غیر قابل حدس و به خصوص فراموش نشدنی برای خودتان باشد! سپس آن جمله یا کلمه را برای دستیار گوگل خود ضبظ می کنید و بعد از آن می توانید از روش قفل گوشی با صدا بهره ببرید.

لازم به ذکر است که این نوع خاص قفل، علاوه بر مزایای فراوان، معیابی هم دارد و گاهی اوقات هم در باز کردن قفل گوشی شما تداخل ایجاد می کند.

برای استفاده از این قفل بدون هیچ مشکلی، باید سایر قفل ها را از حالت فعال بودن در بیاورید که این موضوع توسط متخصصان به دلایل امنیتی، چندان قابل قبول نمی باشد.

اگر شما هم مانند گروهی از افراد تا به امروز برای تلفن تان رمزی انتخاب نکرده بودید، همین الان یک رمز امن و مناسب را در نظر بگیرید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، گوشی تان دچار مشکلات مختلف نشود.

همچنین اگر تلفن شما از قابلیت قفل گوشی با صدا پشتیبانی می کند، در صورت تمایل می توانید آن را برای چند روز به عنوان قفل، برای گوشی خود بگذارید و از امکانات یک گوشی پیشرفته بهره مند شوید!